معابر عمومی سروآباد گندزدایی شد

سنندج - ایرنا - معابر عمومی و خیابان‌های سروآباد به منظور پاکسازی مناطق مختلف آن و مقابله با گسترش شیوع کرونا در قالب رزمایشی با حضور نیروها و تجهیزات لجستیکی سپاه، ضد عفونی و گندزدایی شد.

این عملیات روز چهارشنبه در قالب رزمایش دفاع بیولوژیک شهدای سلامت توسط نیروها و تجهیزات خودرویی سپاه و با همکاری ادارات خدمات رسان از جمله شهرداری، هلال احمر و مرکز بهداشت از میدان شاه عبدالعظیم و بلوار اصلی این شهر انجام شد.

در این عملیات خیابان‌ها، کوچه‌ها، معابر، مغازه‌ها و اماکن دولتی و خصوصی، منازل مسکونی و اداری ضدعفونی و گندزادیی شد و تعداد زیادی ماسک و دستکش رایگان نیز در بین شهروندان توزیع شد.

جانشین فرمانده سپاه ناحیه سروآباد در حاشیه اجرای این عملیات گفت: بهداری سپاه این شهرستان از روزهای اولیه شیوع ویروس کرونا تاکنون چندین بار اقدام به گندزدایی و ضدعفونی شهر و روستاها کرده است.

سرهنگ محسن کریمی با بیان اینکه این عملیات با هدف جلوگیری از ورود و شیوع ویروس کرونا انجام شده است، افزود: در کنار ارائه آموزش‌های لازم به مردم، ماسک و دستکش و سایر مواد و تجهیزات بهداشتی درمانی نیز توسط بهداری سپاه توزیع شده است.

راه اندازی کارگاه تولید ماسک در سروآباد

جانشین فرمانده سپاه ناحیه سروآباد اظهار داشت: کارگاه تولید ماسک توسط بسیج دانش آموزی سپاه شهرستان و با همکاری فرهنگیان آموزش و پرورش راه اندازی شده است.

سرهنگ کریمی اضافه کرد: در این کارگاه روزانه بیش از یک هزار عدد ماسک تولید شده و در بهداری سپاه با مواد بهداشتی ضدعفونی و استریلیزه شده و در بین مردم به صورت رایگان توزیع می‌شود.

وی یادآور شد: مراکز خرید و فروش، مغازها و مکان‌های شلوغ در سروآباد تا پایان روز ۱۵ فروردین تعطیل است و به جز فروشگاه‌های عرضه کالاهای اساسی هیچ واحد صنفی اجازه فعالیت ندارد.

جانشین فرمانده سپاه ناحیه سروآباد گفت: ۴۰۰ بسته سلامت شامل اقلام بهداشتی و درمانی با هدف کتترل و جلوگیری از گسترش ویروس کرونا در بین خانواده‌های نیازمند و تحت پوشش کمیته امداد امام(ره)  و بهزیستی توزیع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =