مسوول ستاد پشتیبانی مقابله با کرونا در خراسان رضوی خواستار تفویض اختیار کامل به استاندار شد

مشهد- ایرنا- مسوول اجرایی ستاد مردمی پشتیبانی مقابله با کرونا در خراسان رضوی از دولت خواست اختیارات کامل در بخش‌های مختلف به استاندار این استان بدهد تا بتوان از این طریق موفقیت بیشتری در کنترل این بیماری داشت.

محمدحسین روشنک روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: این ستاد همچنین درخواستهای دیگری برای مقابله با کرونا دارد که از جمله آنها دادن امتیازات ویژه به کسانی است که در حوزه‌های مختلف بویژه نظام پزشکی برای مقابله با کرونا تلاش می‌کنند.

وی افزود: همانگونه که به رزمندگان هشت سال دفاع مقدس نشان ایثارگری داده شد لازم است به افرادی که در مقابله با کرونا جان خود را در کف نهاده و برای این بخش تلاش می‌کنند، نشان ویژه‌ داده شود.

وی ادامه داد: این ستاد در اسفند ماه سال گذشته از رهبر معظم انقلاب تقاضای اعطای عنوان شهید به شهیدان نظام پزشکی و پرستاری در عرصه مقابله با کرونا داشت که معظم له با این درخواست موافقت کردند.

روشنک گفت: درخواست دیگر ستاد مردمی پشتیبانی مقابله با کرونا در خراسان رضوی قرنطینه ۱۵ روزه مشهد و خراسان رضوی و همچنین دادن اختیارات بیشتر به نیروی انتظامی برای برخورد با تخلفات در این شرایط است.

وی افزود: در اسفند ماه سال گذشته مقرر شد به منظور تامین تجهیزات و اقلام مورد نیاز مقابله با کرونا برای دانشگاه‌های علوم پزشکی، ستاد مردمی پشتیبانی مقابله با کرونا تشکیل شود که مدیریت اجرایی این ستاد بر عهده فعالان اقتصادی است و همه بخش‌های دولتی اعم از دستگاه‌های اجرایی تعهد دارند با این ستاد همراهی کنند.

وی ادامه داد: ستاد مردمی پشتیبانی مقابله با کرونا از چند بخش تشکیل شده که بخش مهمی از آن به حوزه اطلاع رسانی، پاسخگویی به مردم و ارتباط با رسانه اختصاص دارد، همچنین این ستاد در زمینه تامین و ساماندهی نیرو، پیشگیری، آموزش و درمان نیز با کمک دانشگاه علوم پزشکی مشهد فعال است و زنان و جوانان در این ستاد نقش موثر دارند.

روشنک گفت: یک گروه در این ستاد به منظور برنامه‌ریزی برای دوره پساکرونا تشکیل شده است تا برنامه ویژه‌ای برای جبران خسارت‌های ناشی از این بیماری به بدنه اقتصادی استان تدوین کند.

وی افزود: در این ستاد از تمرکزگرایی اجتناب شده و تشکلهای مردمی و اجتماعی آزاد هستند کمکهای خود را در حوزه درمان و پیشگیری از کرونا فقط با هماهنگی این ستاد ارایه دهند.

وی ادامه داد: تاکنون نیز این ستاد موفق به تامین و توزیع ماسک، مواد ضدعفونی کننده، لوازم شوینده و تجهیزات پزشکی به مقدار بسیار زیاد برای کمک به پیشگیری و مقابله با کرونا شده است.  

روشنک گفت: اطلاع رسانی قابل توجهی از طریق این ستاد برای آگاهی مردم و ایجاد ستادهای مردمی شهرستانی انجام گرفته که این ستادها در شهرستانها در حال شکل گیری است.

وی افزود: شماره حساب ۰۱۱۳۹۸۱۳۹۸۰۰۲ از سوی ستاد مردمی پشتیبانی مقابله با کرونا برای دریافت کمکهای مردمی اعلام شده است.

از ۳۰ بهمن ماه پارسال تا ششم فروردین ماه جاری بیش از پنج هزار بیمار مبتلا به عفونت های حاد تنفسی و مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های استان خراسان رضوی بستری شده اند.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در استان خراسان رضوی تا امروز به یک هزار و ۱۸۳ نفر و تعداد فوت شدگان بر اثر این بیماری به ۱۵۸ نفر رسیده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =