۳۷۰ هزار لیتر الکل در استان مرکزی توزیع شد

اراک - ایرنا - سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: ۳۷۰ هزار و ۱۲۷ لیتر الکل از ۱۳ اسفندماه سال گذشته تا کنون به منظور مقابله با شیوع ویروس کرونا در نقاط مختلف این استان توزیع شد.

«جواد حسنی» روز جمعه‌ در گفت و گو با ایرنا افزود: همچنین در این مدت ۳۱۸ هزار و ۷۴۵ لیتر ماده ضد عفونی و یک میلیون ۸۱۲ هزار و ۱۲۵ عدد ماسک در نقاط مختلف استان مرکزی توزیع شد.

وی ادامه داد: براساس مصوبه قرارگاه پدافند زیستی استان مرکزی قیمت اقلام بهداشتی در خصوص مقابله با گسترش ویروس کرونا در ستاد تنظیم بازار استان تعیین شده است.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی بیان کرد: ۵۵۰ مورد بازرسی از مراکز توزیع اقلام بهداشتی مرتبط با ویروس کرونا از سوی این سازمان انجام و۵۴ پرونده تشکیل و به مراجع قضایی ارجاع شد.

کرونا، ویروس شایعی است که هرسال زمستان با علایم سرماخوردگی مشاهده می‌شد، اما از سال ۲۰۰۲ این ویروس جهش ژنتیکی داشته و ابتدا خود را با بیماری سارس، پس از آن مرس و در حال حاضر به شکل کووید ۱۹ نشان داده  که با دوره نهفتگی ۲ تا ۱۴ روز و با تظاهراتی نظیر تب بالا، سرفه، تنگی نفس، سردرد و گاهی با  اسهال و استفراغ همراه است.

براساس آخرین آمار ۹۸۷ نفر تا کنون در استان مرکزی به بیماری ناشی از ویروس کرونا مبتلا شده اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =