۱۶۶ هزار نفر در ورودی‌های خراسان جنوبی ارزیابی سلامت شدند

بیرجند - ایرنا - مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: با توجه به اهمیت کنترل و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، ۱۶۶ هزار و ۳۵۴ نفر از ابتدای طرح غربالگری تاکنون در مبادی ورودی استان ارزیابی سلامت شدند.

محمدرحیم شهریاری روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: طرح پایش و غربالگری از ۱۳ اسفند ۹۸ در مبادی خروجی و ورودی استان علیه ویروس کرونا آغاز شد و تاکنون ۳۰۷ هزار و ۷۶۹ نفر از خدمات آموزشی جمعیت هلال احمر بهره‌مند شده‌اند.

وی گفت: ۳۲۳ تیم امدادی در ۱۷ ایستگاه سلامت اقدام به خدمات پیشگیرانه در مبادی ۹ گانه استان می‌کنند که تاکنون ۴۲ هزار و ۸۵۲ خودرو مورد بازرسی قرار گرفته‌اند.

وی اظهار داشت: از افراد غربال شده تاکنون ۶۵ نفر مشکوک به ابتلا بوده‌اند که ۵۶ نفر به مراکز بهداشتی و درمانی ارجاع و ۹ نفر توصیه به قرنطینه خانگی شده‌اند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با بیان اینکه پایش‌ها همچنان ادامه خواهد داشت از مردم خواست از سفرهای غیرضروری خودداری کنند و در خانه بمانند.

وی یادآور شد: در بخش اطلاع‌رسانی خودروهای مجهز به سیستم‌های صوتی در شهر بیرجند در حال فعالیت هستند و در سایت و کانال مربوط به جمعیت اقدامات پیشگیرانه به صورت کلیپ، اینفوگرافی، عکس نوشته و نکات مراقبتی اطلاع‌رسانی می‌شود.

تعداد موارد مثبت کرونا در استان خراسان جنوبی تا دیروز (سه‌شنبه) ۲۱۷ نفر و فوت شدگان ۱۸ نفر اعلام شد.

۱۱ شهرستان خراسان جنوبی درگیر با کرونا هستند.

اخبار مرتبط