۳ هزار لیتر ژل و مواد ضدعفونی کننده در رازوجرگلان توزیع شد

بجنورد- ایرنا- رییس اداره صنعت، معدن و تجارت رازوجرگلان خراسان شمالی گفت: سه هزار لیتر ژل و مواد ضدعفونی کننده در ظروف ۱۲۰ تا ۲۵۰ میلی لیتری در داروخانه‌ها و واحدهای صنفی شهرستان توزیع شد.

ناصر قدیمی، چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این میزان شوینده از امروز برای ارائه به شهروندان، در اختیار واحدهای صنفی بویژه داروخانه‌ها و فروشندگان تجهیزات پزشکی و بهداشتی رازوجرگلان قرار گرفت.

وی با بیان اینکه واحدهای توزیع اقلام بهداشتی برای جلوگیری از تراکم جمعیت، گسترده است، خاطرنشان کرد: با ایجاد شبکه های گسترده توزیع مواد ضدعفونی کننده در داروخانه‌ها و واحدهای صنفی، تلاش شده از ازدحام مردم برای تهیه این اقلام کاسته شود که توزیع آن به صورت تدریجی در این شهرستان ادامه خواهد داشت.

قدیمی با اشاره به اینکه روزانه بیش از ۶ هزار ماسک در رازوجرگلان تولید می شود، افزود: هم اکنون در ۶ واحد تولیدی در مناطق راز، غلامان، توتلی و راستقان ماسک تولید می شود و شهرستان به هیچ عنوان با کمبود ماسک مواجه نیست و این کالای بهداشتی در تمامی مراکز بهداشتی و درمانی، داروخانه‌ها و صنوف مرتبط شهرستان با نظارت اداره صنعت، معدن و تجارت، به صورت انبوه توزیع شده است.

خراسان شمالی دارای ۳۰۱ کیلومتر مرز مشترک با کشور ترکمنستان است که بیشتر این مساحت در شهرستان راز و جرگلان واقع است.

این شهرستان سه بخش و ۶ دهستان دارد و ۹۵ درصد جمعیت این منطقه روستایی هستند.

راز، مرکز شهرستان مرزی راز و جرگلان در ۱۲۰ کیلومتری مرکز خراسان شمالی قرار دارد و بیشترین تمرکز جمعیتی قوم ترکمن این استان در راز و جرگلان است.

نخستین مورد از ابتلای به کرونا در خراسان شمالی ۱۲ اسفندماه در بجنورد مشاهده شد که تا امروز شمار مبتلایان به کووید ۱۹ به ۲۳۲ نفر و شمار فوتی ها نیز به ۲۴ نفر رسیده است.

شهرستان راز و جرگلان با ۴ بیمار، کمترین مبتلایان استان به کرونا را دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =