غربالگری غیرحضوری 73 درصد جمعیت سیستان و بلوچستان در مقابله با کرونا

زاهدان- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان گفت: ۷۳ درصد جمعیت شهرستان‌های زیر پوشش این دانشگاه با مشارکت خوب مردم و تیم‌های سلامت غربالگری غیرحضوری ویروس کرونا شدند.

دکتر سید محمد هاشمی شهری روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: همکاری مردم سیستان و بلوچستان با مراقبان سلامت در شهرها و بهورزان در روستاها و پاسخ به تماس‌های تلفنی که از طریق شماره ۴۰۳۰ برقرار می‌شود علت اصلی این موفقیت بوده است.

وی ادامه داد: نیروهای بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از طرق سامانه تلفنی ۴۰۳۰ اطلاعات مورد نیاز سرپرستاران خانوار اخذ می‌کنند و در صورت لزوم راهنمایی و ارجاع افراد به مراکز غربالگری حضوری نیز انجام‌ می‌شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان گفت: تاکنون ۹۴۳ هزار و ۲۰۸ نفر از ساکنان مناطق شهری و روستایی تحت پوشش این دانشگاه  غربالگری شدند که این میزان معادل ۷۳ درصد از جمعیت زیر پوشش است.

وی اجرای فعالیت‌های آموزشی شامل چاپ و نصب بنر در سایز بزرگ، پوستر آموزشی و خودمراقبتی، چاپ تراکت و پمفلت و توزیع آن در میان مردم را از اقدامات معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در زمینه پیشگیری و مبارزه با کرونا عنوان کرد.

هاشمی شهری بیان کرد: تنها یک راه برای قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا داریم و آن در خانه ماندن و چشم پوشی کردن از سفر است.

براساس آخرین آمار وزارت بهداشت شمار مبتلایان به ویروس کرونا در سیستان و بلوچستان به ۱۵۷ نفر افزایش یافته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =