دفن اموات کرونایی در آرامستان‌ها خطری برای مردم ندارد

گناباد- ایرنا- امام جمعه گناباد با بیان اینکه دفن جان باختگان مبتلا به کرونا در آرامستان‌ها خطری برای مردم ندارد گفت: باید از هر گونه مانع تراشی در این زمینه پرهیز کرد.

حجت الاسلام حسن صادقی نسب روز چهارشنبه طی گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: اموات کرونایی مثل سایر اموات باید با کمال احترام دفن شده و غسل یا تیمم و تکفین و نماز و تدفین آنان مطابق با پروتکلهای بهداشتی و با نظارت دست اندرکاران ذیربط انجام شود.

وی ادامه داد: این اقدامات با مشارکت روحانیون و زیر نظر مسوولان بهداشتی درمانی و با مراقبتهای کامل در گناباد انجام می شود و هیچ خطری از این بابت مردم را تهدید نمی کند و نباید نگرانی  یا دغدغه ای از این بابت داشت.

وی گفت: حرمت اموات کرونایی باید به صورت کامل حفظ شود و اگر کوتاهی یا بی توجهی در این زمینه صورت گیرد افرادی که مانع تراشی می کنند، مسوول هستند.
امام جمعه گناباد از خدمات روحانیون جهادی برای غسل و تدفین و تیمم اموات کرونایی و همچنین کادر بهداشت و درمان و مسوولان ذیربط و شورای تامین و نیروهای نظامی و انتظامی که کنترل و محدودیت‌های رفت و آمد را در معابر منتهی به گناباد بر عهده دارند، قدردانی کرد.

وی افزود: اهتمام برخی مالکان منازل و مغازه ها که در پرداخت اجاره بها به مستاجران خود تخفیف دادند یا مدت زمان پرداخت آن را چند ماه تمدید کردند، در خور توجه و قدردانی است.

وی ادامه داد: همه باید ضمن رعایت موازین بهداشتی و درخواست خالصانه از درگاه خداوند متعال با توسل به اهل بیت (ع) و واسطه قرار دادن آن بزرگواران برای ریشه کن شدن ویروس کرونا دعا کنیم.

تدفین برخی اموات کرونایی در برخی نقاط شهر گناباد موجب واکنشهایی در برخی اشخاص شده بود و به تصور اینکه این اقدام برای مردم خطراتی به دنبال دارد، در انجام آن مانع تراشی کرده و انتقادهایی نسبت به آن داشتند.

تعداد مبتلایان به کرونا در شهرستان‌های گناباد و بجستان به ۴۹ نفر رسید که ۲۴ نفر آنان بهبود یافته و هشت تن نیز جان خود را از دست داده‌اند. 

شهرستان ۹۰ هزار نفری گناباد در ۲۸۷ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =