آماده‌سازی ۴۲۰ تخت برای بیماران کرونایی در شیروان

بجنورد- ایرنا- سرپرست شبکه بهداشت و درمان شیروان گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا، ۴۲۰ تخت برای بستری مبتلایان به این بیماری در دومین شهرستان پرجمعیت خراسان شمالی تجهیز و آماده‌سازی شده است.

دکتر علی آرمیده روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۲۲۰ تخت از این تعداد در بیمارستان تخصصی آیت الله هاشمی رفسنجانی و ۲۰۰ تخت نیز در سه ورزشگاه شیروان در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه هزار و ۳۰۰ نیرو در این بخش درمانی در شهرستان فعال هستند، گفت: با اقدامات مطلوبی که تاکنون در حوزه مدیریت و پیشگیری از انتشار کرونا در این شهرستان صورت گرفته تا کنون شمار بیماران کرونایی این شهر به ۲۰ نفر هم نرسیده است.

آرمیده با اشاره به توزیع ۱۲ هزار ظرف محلول ضدعفونی و سه هزار ماسک در شهرستان افزود: همچنین تجهیزات مراقبتی برای تیم های اضطراری از جمله نیروهای پلیس تهیه شده که در صورت لزوم می توانند مداخله قانونی داشته باشند.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شیروان گفت: تیم حفاظتی برای بیمارستان ها تجهیز شده که ۵۰ نفر در قالب ۵ تیم سه نفره و به صورت دوره ای، هر ۲۴ ساعت انجام وظیفه می کنند، و با کسانی که از بستری شدن بیماران مشکوک ممانعت کنند، برخورد خواهند کرد.

آرمیده افزود: همچنین تیم گشت ویژه مبارزه با کرونا در قالب سه تیم با همکاری فرمانداری، شبکه بهداشت و درمان، دادستانی، اداره صنعت،  معدن و تجارت و بسیج برای مقابله با مراکزی که مخاطره آمیز باشند و یا اقدام به احتکار اقلام ضروری مورد نیاز مردم کنند، فعال شده اند.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در استان خراسان شمالی تا ظهر چهارشنبه، ششم فروردین به ۲۳۲ نفر و آمار فوتی ها نیز به ۲۴ نفر رسید که سهم شیروان از این تعداد ۱۸ نفر عنوان شده است.

شیروان با ۱۵۷ هزار نفر جمعیت به عنوان دومین شهر پرجمعیت خراسان شمالی در ۶۰ کیلومتری شرق بجنورد قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =