خسارت تعطیلی ناوگان حمل و نقل شهری همدان جبران شود

همدان- ایرنا- رییس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر همدان گفت: خسارت مالی ناشی از تعطیلی ناوگان حمل و نقل درون شهری همدان باید به گونه‌ای جبران شود.

علی فتحی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به تصمیم مسوولان اجرایی مبنی بر تعطیلی اتوبوس های بخش خصوصی و تاکسی های ون حمل و نقل درون شهری، باید برای معیشب این قشر از جامعه تدبیری اتخاذ شود.

وی بیان کرد: اغلب این رانندگان مستاجر و دارای اقساط بانکی هستند و اگر قرار بر تمدید این تعطیلی و طولانی شدن بیکاری آنها شود، مسوولان باید چاره اندیشی کنند.

فتحی اضافه کرد: تعطیلی اتوبوس های شخصی و تاکسی های ون بدون تردید بر روند زندگی روزمره آنها لطمه وارد می کند چرا که تنها راه درآمدزایی این قشر به شمار می رود.

وی خاطرنشان کرد: همه افرادی که در ناوگان حمل و نقل درون شهری فعال هستند، خانواده هایی را زیر چتر حمایتی خود دارند و با اتخاذ تصمیم فعلی باید نسبت به تامین مایحتاج زندگی آنها نیز اقدام شود.

به دنبال شیوع ویروس کرونا فعالیت اتوبوس‌ها و ون‎ها در ناوگان حمل و نقل درون شهری همدان از سوم تا پانزدهم فروردین جاری ممنوع شد.

این تصمیم از سوی ستاد پیشگیری از کرونای شهرستان همدان و با هدف اجتناب از اجتماع های خطرآفرین و در جهت پیشگیری و مهار ویروس کرونا اتخاذ شد.

همچنین در راستای تامین نیاز ضروری شهروندان برای حمل و نقل سطح شهر، تاکسی ها با فعالیت محدود و کنترل شده طبق برنامه روزانه خدمات ارایه خواهند داد.

به گفته رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تاکنون ۲۳ هزار و ۴۹ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و هزار ۸۱۲ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و  هشت هزار ۳۷۶ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =