۶ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۳۶
کد خبرنگار: 2971
کد خبر: 83726950
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

کرونا کنیسه یهودیان روسیه را هم تعطیل کرد

مسکو - ایرنا - فدراسیون جوامع یهودیان روسیه با توجه به گسترش ویروس کرونا در روسیه تصمیم به تعطیلی همه کنیسه های خود در این کشور گرفت.

در بیانیه ای که این فدراسیون روز چهارشنبه منتشر کرد، آمده است: برل لازار رئیس خاخام های روسیه و الکساندر بورودا رئیس فدراسیون جوامع یهودیان روسیه نامه ای را به جوامع یهودی در این کشور فرستادند و در آن خواستار تعطیلی کنیسه ها، مراکز تجمع یهودیان و مراکز آموزش کودکان شدند.

در این نامه همچنین بر لزوم خودداری یهودیان از برگزاری ضیافت های نهار در روز شنبه تاکید شده است.   

 فدراسیون جوامع یهودیان روسیه خاطرنشان کرده است که در اکثر مناطق روسیه هنوز خبری رسمی دال بر ابتلای یهودیان به کرونا وجود ندارد اما با این وجود تصمیم گرفته شد تا برای پیشگیری همه کنیسه ها تعطیل شوند.

در روسیه شمار یهودیان بین ۱۲۰ هزار تا ۱۴۵ هزار نفر برآورد می شود حال آنکه این کشور بیش از ۲۵ میلیون مسلمان دارد.

شورای مفتیان روسیه عالی ترین نهاد اسلامی این کشور هفته گذشته تصمیم به خودداری از برگزاری نماز جماعت در مساجد مسکو گرفت.

کلیسای ارتدوکس روسیه اما اعلام کرده است که با وجود شیوع کرونا کلیساهای خود را نخواهد بست و تدابیری را برای پیشگیری از سرایت ویروس کرونا به کلیساها بکار می گیرد ازجمله افراد بیمار از رفتن به کلیسا خودداری کنند با این وجود ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه امروز در نطق تلویزیونی اعلام کرد که روسیه هفته آینده به حالت تعطیل رسمی درخواهد آمد و افرادی که به کرونا اهمیت ندهند روسیه را در شرایطی همچون کشورهای اروپایی درگیر کرونا قرار خواهند داد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =