پنتاگون: شیوع کرونا در آمریکا ماه‌ها طول می‌کشد

تهران - ایرنا- مقام‌های ارشد وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) گفته‌اند که ویروس کرونا که سرعت انتشار آن بسیار بالا است می‌تواند ماه‌ها آمریکا را درگیر کند و ارتش به حمایت خود در تلاش‌ها برای مقابله با آن تا هر زمانی که لازم باشد ادامه می‌دهد.

به گزارش روز دوشنبه خبرگزاری رویترز، مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا در پاسخ به سوالی درباره این که شیوع این ویروس در آمریکا تا چه زمانی ممکن است ادامه یابد و این که ارتش چگونه به تلاش ها برای مقابله با آن ادامه خواهد داد، گفت: من فکر می کنم که ما به طرحی چند ماهه برای مقابله با این ویروس نیاز داریم و همه اقدامات احتیاطی را بکار خواهیم بست.

اسپر افزود کاملا مطمئن است که برای چند ماه درگیر این ویروس خواهیم بود.

مارک میلی رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا نیز در همان جلسه که به صورت مجازی برگزار شد گفت، معلوم نیست شیوع این ویروس در آمریکا چند ماه طول خواهد کشید و با توجه به الگوی دیگر کشورها که ممکن است در آمریکا قابل اجرا باشد یا نه، شیوع این ویروس در آمریکا ممکن است تا تیر ماه (ژوئیه) طول بکشد.

وی گفت: اگر این الگو در آمریکا عمل کند احتمالا شیوع ویروس تا اردیبهشت (مه)، خرداد (ژوئن) و در نهایت تیر (ژوئیه) طول خواهد کشید.

اسپر روز دوشنبه اعلام کرد تدابیر محدودکننده امنیتی بیشتری برای کسانی که وارد پنتاگون می شود، اتخاذ می شود. پنتاگون همچنین اقداماتی را برای کاستن از تعداد کارمندانش بکار بسته است و بسیاری از آنها دورکار شده اند.

اسپر گفت، انتظار می رود دورکاری ها برای هفته ها و حتی ماه ها طول بکشد.

ویروس کرونا تاکنون برخی از نیروهای ارتش آمریکا را نیز مبتلا کرده است و ناوگان دریایی آمریکا از مثبت شدن آزمایش سه نفر از ملوانان خود در کشتی تئودور روزولت خبر داده است که اولین موارد ابتلای ویروس در بین سرنشینان یک کشتی نظامی آمریکا در دریا است.

شیوع کرونا تاکنون باعث مرگ بیش از ۶۶۰ نفر در ایالات متحده و مبتلا شدن بیش از ۵۰ هزار نفر در این کشور شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =