والدین بوشهری آگاهی کودکان از ویروس کرونا بالا ببرند

بوشهر-ایرنا- روان‌شناس کودک و نوجوان در بوشهر گفت: والدین با هدف کاهش اضطراب و استرس کودکان در برابر بیماری کرونا باید آگاهی و تفکر نقادی آنها نسبت به این بیماری را بالا ببرند.

مریم عباسی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: شاید کودکان و نوجوانان از والدین بپرسند که شستن دست را فراموش کرده و اینکه سرفه کردند آیا این از نشانه‌های مردن است.
وی بیان کرد: در چنین شرایطی که این نگرانی‌ها برای کودکان و نوجوان پیش می‌آید والدین باید علاوه بر همدلی با آنها از طریق بیان جمله‌هایی همچون"برو چیزی نیست"، "نگران نباش" به کودکان تفکر نقادی نیز یاد دهند.
عباسی ادامه داد: برای این مهم باید به کودکان گوشزد کرد این‌ها یکسری نگرانی است که به سراغ شما می‌آیند تا شما را فریب بزند و مرتب بترسانند.
وی عنوان کرد: در تفکر نقادی کودک و نوجوان باید خود را درگیر پرسش و پاسخ‌هایی کند که برای نمونه قرار نیست با یک بار دست نشستن و یا یک بار بیرون رفتن فوت کند.
عباسی ادامه داد: کودک و نوجوان باید از طریق این بازی در قالب پرسش و پاسخ این نگرانی‌ها را شکست دهد و مهم تر اینکه هر موضوعی را در مرحله نخست باور نکند و از طریق سوال و جواب به راهکارهای مختلف برسد.

در استان بوشهر تاکنون ۶۷ نفر به ویروس کرونا مبتلا و از این شمار چهار نفر فوت شدند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =