بودجه دو تریلیون دلاری؛ نفس مصنوعی برای اقتصاد کرونازده آمریکا

تهران – ایرنا – کنگره آمریکا در اقدامی بی سابقه، با لایحه بسته حمایت مالی دو تریلیون دلاری کاخ سفید برای نجات اقتصاد آمریکا از گرداب شیوع گسترده کرونا در این کشور موافقت کرد.

شبکه خبری سی ان ان روز چهارشنبه  با انتشار این خبر گزارش داد: سرانجام کاخ سفید و مجلس سنا برای تصویب بسته کمک مالی دو تریلیون دلاری  که هنوز جزئیات کامل آن منتشر نشده است، بامداد چهارشنبه  به توافق دست یافتند.

شبکه خبری سی ان ان روز چهارشنبه با انتشار این خبر افزود: سرانجام کاخ سفید و مجلس سنا بر سر تصویب بسته کمک های مالی دو تریلیون دلاری  که هنوز جزئیات کامل آن منتشر نشده است، بامداد چهارشنبه به توافق دست یافتند.

این شبکه خبری نوشت: مذاکرات از ۱۷ مارس(۲۷ اسفند۱۳۹۸) بین کاخ سفید و مجلس سنا در پی شدت یافتن شیوع ویروس کرونا در آمریکا بی وقفه در جریان بود که  سرانجام چهارشنبه به توافق رسید، اکنون با حصول توافق باید در انتظار جزئیات این بسته کمک های مالی که در تاریخ کنگره بی سابقه بوده است، ماند.

سی ان ان افزود: این بسته مالی به چهار بخش تقسیم شده؛ ۲۵۰ میلیارد دلار از این مبلغ برای کمک مستقیم به افراد و خانواده های آمریکایی، ۳۵۰ میلیارد دلار نیز برای وام مشاغل کوچک،  ۲۵۰ میلیارد دلار نیز برای بیمه بیکاری و ۵۰۰ میلیارد دلار نیز برای ارایه وام به شرکت های بزرگ آمریکایی که با بحران ورشکستگی مواجه اند، اختصاص یافته است.

استیون منوچین وزیر خزانه‌داریی آمریکا درباره این بسته کمک های مالی ۲ تریلیون دلاری گفته بود که  کاخ‌سفید طرحی برای  مشکلات معیشتی ناشی از شیوع ویروس کرونا درنظر دارد که ارسال چک هایی به منظور  کمک نقدی برای شهروندان آمریکایی است که  در صورت نهایی شدن این بودجه دولت فدرال قصد  دارد، چک‌های حمایتی را از طریق پست برای همه آمریکایی‌ها ارسال کند.  

دونالد ترامپ که در ابتدای شیوع این ویروس در آمریکا خطر آن  را برای شهروندان آمریکایی ناچیز خوانده بود، با شدت یافتن مبتلایان به ویروس کرونا که تمامی جنبه های اقتصادی، سیاسی، بهداشتی این کشور را در برگرفت، با شرایط پیچیده و بغرنجی مواجه شده است.
هم اکنون در  آمریکا ۵۴ هزار و ۸۶۷ نفر به ویروس کرونا مبتلا شده اند که ۷۸۲نفر نیز جان باخته اند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha