بخشودگی مالی و مالیاتی سهم دولت لبنان برای مقابله با کرونا

تهران – ایرنا - دولت لبنان علاوه بر اقدامات احتیاطی و دستورالعمل های پزشکی و بهداشتی برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا با اعلام برخی بخشودگی های مالی و مالیاتی سهم خود برای مقابله با این ویروس را افزایش داده است .

روزنامه فرامنطقه ای « رأی الیوم » چاپ لندن در شماره امروز (چهارشنبه) خود طی گزارشی درباره اقدامات لبنان برای مقابله با ویروس کرونا نوشت : « حسان دیاب » نخست وزیر لبنان در نشست دیروز (سه شنبه) هیات دولت این کشور بر لزوم همبستگی اجتماعی تاکید کرد و گفت که دولت موظف است در ارتباط با بحران کرونا به مردم کمک کند.

بر اساس این گزارش ، دیاب همچنین از تمامی وزارتخانه های تابعه خواست تا سررسیدهای مالی و پرداخت عوارض و مالیات و قبض های آب و برق و تلفن و بیمه و دادگاه ها را به حال تعلیق درآورند.

هیات دولت لبنان تصمیم گرفت به دلیل انتشار ویروس کرونا مردم را به مدت شش ماه از پرداخت مالیات ارزش افزوده به ادارات کل و نهادهای دولتی و شهرداری ها معاف کند.

بر اساس این گزارش ، دولت لبنان همچنین قانون تعلیق برخی از مواد بودجه سال ۲۰۲۰ را به تصویب رساند .

این قانون به شهرداری ها و نهادهای دولتی این امکان را می دهد تا به منظور ارائه خدمات اجتماعی و بهداشتی جهت مقابله با ویروس کرونا به نهادهای دولتی و خصوصی کمک کرده و در همین رابطه هزینه ای را اختصاص دهند.

رأی الیوم خاطرنشان کرد: دولت لبنان به منظور پیشگیری از انتشار ویروس کرونا به منظور وادار کردن افراد به باقی ماندن در خانه هایشان در اواسط ماه جاری میلادی تصمیم به بسیج عمومی گرفت.

گسترش ویروس کرونا به وخامت بحران اجتماعی که لبنانی ها در نتیجه بحران اقتصادی با آن دست به گریبان هستند، شدت بخشید و همین امر دولت راوادار کرد تا به منظور همیاری اجتماعی طرحی را تهیه و تدوین نماید.

با توجه به اقدامات یاد شده و مراعات نکات بهداشتی از سوی شهروندان لبنانی شمار تلفات حاصل از ویروس کرونا در لبنان ۴ نفر و تعداد افراد مبتلا به آن ۲۶۷ نفر گزارش شده است .

بر اساس نتایج تحقیق به عمل آمده توسط دانشگاه ملی لبنان انتشار یافته در هفته گذشته، تعداد مبتلایان به بیماری کرونا در این کشور اواسط آوریل (اواخر فروردین) ‌ ممکن است به هزار و ۱۶ و در اول ماه مارس ( یازدهم اردیبهشت) ‌ به کمتر از ۲  هزار نفر برسد.

ویروس کرونا موسوم به «کووید ۱۹»  اواسط ماه دسامبر (۲۴ اذر) در شهر ووهان در مرکز چین شیوع پیدا کرد. ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸)  به صورت رسمی شیوع این ویروس را در این کشور اعلام کرد.

۱۴۸۷

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =