تلاش‌های دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه برای مهار کرونا قابل تقدیر است

کرمانشاه- ایرنا- نماینده مردم سنقر و کلیایی در مجلس شورای اسلامی گفت: خدمات و تلاش‌های مجموعه دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه برای مهار و کنترل بیماری کرونا، قابل تقدیر است.

سیدجواد حسینی کیا روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: کادر درمان در مقابله با این بیماری ایثارگری و مجاهدت می کنند و باید قدردان تلاش این عزیزان باشیم.

وی تصریح کرد: امکانات استان کرمانشاه به نسبت جمعیت و مرزی بودن استان متناسب نیست و همه تلاش ها و نگاه ها باید برای جذب امکانات بیشتر معطوف شود.

عضو مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در این بحران، امکانات اولیه برای کادر پزشکی و پرستاری بسیار کم است و برای رفع این کمبودها باید تدابیری اندیشیده شود و ما هم این مسایل را به وزیر بهداشت منعکس کرده ایم.

حسینی کیا تاکید کرد: امکانات بیمارستانی و تجهیزات پزشکی و بهداشتی به بیمارستان ها و بازار تزریق شود تا امنیت روانی مردم تامین شود.

وی اضافه کرد: مردم با رعایت توصیه ای بهداشتی و خودمراقبتی و ماندن در خانه کمک کنند تا از این بحران نیز به سلامت عبور کنیم.

سخنگوی ستاد مدیریت کرونا کرمانشاه گفت: از ابتدای شروع اپیدمی تا ساعت ۱۲ دوشنبه شب موارد مثبت کووید ۱۹ در این استان ۱۸۸ نفر بوده که ۶ نفر در ۲۴ ساعت گذشته اضافه شده است.

دکتر محمدابراهیم شکیبا روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: از این تعداد ۱۸۲ مورد مبتلای به ویروس کرونا در استان تاکنون ۱۹ نفر فوت کرده اند که در ۲۴ ساعت گذشته ۲ مورد فوتی اضافه شده است.

به گفته او، همچنین از ابتدای شروع اپیدمی کرونا در استان تاکنون ۹۳۷ نفر بستری شدند که از این تعداد ۸۲۶ نفر ترخیص و ۹۲ نیز در بیمارستانهای استان بستری هستند.