اعلام آمادگی روسیه برای کمک به آمریکا در مقابله با کرونا

تهران-ایرنا- آناتولی آنتونف سفیر روسیه در واشنگتن گفت کشورش آماده است در صورت لزوم، به ایالات متحده آمریکا برای مقابله با ویروس کرونا کمک کند.

به گزارش روز  چهارشنبه خبرگزاری تاس، این دیپلمات روس در بیانیه ای، ضمن اعلام این خبر تاکید کرد: گمانه زنی ها درباره ضعف نظام تشخیص ما قابل قبول نیست. به ویژه وقتی که از طرف مفسرانی مطرح می شود که خود را کارشناس مراقبت های بهداشتی معرفی می کنند.

وی افزود: کیت های آزمایشی ما کیفیت برتر خود را در چین و ایران نشان داده و به ایتالیا ارسال شده اند.

آنتونف گفت: مردم عادی آمریکا باید بدانند که در صورت لزوم، روسیه آماده کمک به ایالات متحده است.

این مقام روسیه خاطرنشان کرد که کشورش بارها برای خاموش کردن آتش سوزی ها در کالیفرنیا به آمریکا پیشنهاد کمک کرده است.

بر اساس آخرین آمار با وجود تلاش های اولیه ترامپ برای کم اهمیت نشان دادن شیوع ویروس کرونا در این کشور،  ویروس کرونا تاکنون ۵۴ هزار و ۸۶۷ نفر را در این کشور مبتلا کرده که از این تعداد ۷۸۲ نفر جان باخته اند.

ترامپ شامگاه سه شنبه در کنفرانس مطبوعاتی که به صورت مجازی در کاخ سفید برگزار شد، در مورد تعطیلی طولانی مدت کشور و یا صدور دستور قرنطینه خانگی برای کنترل ویروس کرونا هشدار داد.

انتقادها از کم کاری دولت درباره مدیریت شیوع کرونا در آمریکا و کمبود تجهیزات پزشکی با واکنش شدید رئیس جمهوری آمریکا مواجه شده است. پیشتر فرماندار نیویورک هشدار داد که باید تعداد بیشتری تخت بیمارستانی وجود داشته باشد، زیرا پیش بینی می‌شود تخمین‌های قبلی درباره کاهش شیوع این ویروس نادرست باشد.

وی با تاکید شیوع ویروس کرونا در ایالت نیویورک تاکید کرد که به ماسک و ونتیلاتور بیشتری نیاز داریم.

ترامپ با واکنش عصبی به سخنان اخیر فرماندار نیویورک در مورد کمبود تجهیزات پزشکی، سخنان وی را نادرست خوانده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =