هلال احمر زنجان تب سنجی را در ۲۰ پست بازرسی سلامت انجام می دهد

زنجان - ایرنا - مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: هلال احمر ۲۰ پست بازرسی سلامت، پایش و غربالگری و تب سنجی در ورودی و خروجی شهرهای این استان دارد.

شهرام میرزایی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: طی ۲۶ روز گذشته سلامت سرنشینان ۱۵ هزار و ۴۸۵ خودرو در این استان توسط داوطلبان، اعضای جوانان و کارکنان مورد پایش قرار گرفت.

وی اظهار داشت: تب سنجی و غربالگری این تعداد از سرنشینان در ۲۰ مبداء ورودی و خروجی شهرها، ترمینال، راه آهن و شهر تاریخی سلطانیه انجام می شود.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: از ۹ اسفند سال گذشته تا پنجم فروردین امسال، در استان زنجان ۳۹ هزار و ۸۹۸ نفر تب سنجی و سلامت آنها در خصوص ابتلا به ویروس کرونا مورد پایش قرار گرفته است.
میرزایی تاکید کرد: از این تعداد ۳۱۰ نفر با علائم اولیه کرونا تشخیص داده شده اند که از این تعداد ۲۷۰ نفر به مراکز درمانی ارجاع داده شده اند.
به گفته وی، در پست های بازرسی سلامت، پایش، غربالگری و تب سنجی افراد ورودی به شهرهای استان ۵۴۳ نفر فعالیت می کنند.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: از این تعداد ۴۱۱ نفر داوطلب و اعضای جوانان و ۱۳۲ نفر نیز از کارکنان جمعیت هلال احمر استان زنجان هستند.
میرزایی اظهارداشت: در پست های سلامت و غربالگری ۷۲ خودرو اعم از کمک دار، سبک و آمبولانس فعال است.
وی اضافه کرد: اعضای داوطلب و کارکنان جمعیت هلال احمر استان زنجان در ۱۸  پست بازرسی سلامت افراد را به روش تب سنجی کنترل می کنند و قبل از این عملیات نیز  آموزش های مورد نیاز نیز به آنها ارائه شده است.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: این تیم ها از ۱۹ اسفند سال گذشته تا سوم فروردین امسال توانستند سرنشینان ۹ هزار و ۸۴۶ خودرو را در ۱۸  پست بازرسی سلامت تب سنجی کنند.
میرزایی ادامه داد:  در پست های غربالگری سلامت ۱۷ دستگاه خودور اعم از آمبولانس، کمک دار سبک و سواری فعال است.
 وی یادآوری کرد: غربالگری و تب سنجی هلال احمر با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و نیروی انتظامی استان زنجان انجام می شود.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: عبور از بحران ویروس کرونا مستلزم عزم همگانی همه شهروندان در سطح شهرها و روستاهاست و جمعیت هلال احمر استان زنجان نیز همه توان تجهیزات و نیروها به منظور جلوگیری از شیوع این ویروس بکار بسته و شبانه روز در تلاش است.
میرزایی از عموم مردم خواست، به منظور ریشه کنی ویروس کرونا درخانه بمانند و از تردد غیرضروری در سطح شهرها حتی جاده ها خودداری کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =