سیلاب بیش از یکهزار واحد مسکونی در رودبار جنوب کرمان را تخریب کرد

جیرفت - ایرنا - رییس شورای تامین رودبار جنوب کرمان از تخریب یکهزار و ۵۰ واحد مسکونی بر اثر سیل در این شهرستان خبر داد.

محمود قانعی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طبق برآورد اولیه بیش از ۶۰ درصد منازل مسکونی غیر قابل استفاده بوده و مابقی واحدهای مسکونی هم باید تعمیر و بازسازی شوند.

وی خسارت وارده به بخش مسکن را در شهرستان رودبار جنوب ۳۰ میلیارد تومان برآورد کرد و گفت: بیشترین میزان خسارت در شهر جازموریان است.

وی به سفر معاون سازمان راهداری کشور به مناطق سیل‌زده رودبار جنوب اشاره و تصریح کرد: در این سفر، خداداد مقبلی برای رفع مشکلات حوزه راه قول مساعد داد.

فرماندار رودبار جنوب با بیان اینکه بیش از ۵۰ درصد خسارت‌های این شهرستان در بخش راه‌ها رقم خورده است، گفت: ۱۲ دهانه پل و ۱۱ آبنما در این شهرستان تخریب شده است.

وی ادامه داد: طبق برآورد اولیه ۱۲۰ میلیارد تومان برای ساخت و تعمیر این بخش‌ها اعتبار نیاز است.

قانعی از تلف شده یکهزار و ۵۰۰ راس دام در این شهرستان بر اثر سیل خبر داد و گفت: اداره کل دامپزشکی جنوب استان کرمان در زمینه دفن این دام‌ها اقدامات خوبی انجام داده است.

وی ادامه داد: همچنین این اداره کل در حال ضدعفونی دامداری‌ها و منازل کنار دامداری‌ها و تزریق واکسن به دام‌ها است.

به گفته  خداداد مقبلی معاون سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور، سیلاب ۱۶۰ میلیارد تومان خسارت به راه‌های جنوب کرمان وارد کرده است.

علی احمدی مدیرکل دامپزشکی جنوب استان کرمان نیز از تلف شدن بیش از ۲ هزار راس دام بر اثر سیل در این منطقه خبر داد.

جنوب کرمان با جمعیت یک میلیون نفر از شهرستان‌های جیرفت، عنبرآباد، کهنوج، منوجان، قلعه‌گنج، فاریاب و رودبار جنوب تشکیل شده است.

اخبار مرتبط