کارشناسان: قرنطینه خانگی در فرانسه باید ۶ هفته ادامه یابد

تهران- ایرنا- شورای کارشناسان علمی در توصیه‌هایی به دولت امانوئل مکرون اعلام کردند برای مهار ویروس کرونا، قرنطینه خانگی در فرانسه باید ۶ هفته ادامه یابد.  

به گزارش روزنامه دیلی میل، شورای علمی سه‌شنبه‌شب به دولت امانوئل مکرون رییس جمهوری فرانسه تاکید کرد: افزایش این اقدامات از مدت زمان اولیه دو هفته که اولین بار در سه شنبه گذشته اعمال شد، ضروری است.  

شورایی با حضور پزشکان و جامعه شناسان توسط وزارت بهداشت فرانسه تشکیل شده تا بهترین روش را برای مبارزه با کرونا به مکرون و دولت فرانسه ارائه دهد.  

فرانسه از ۱۷ مارس (۲۷ اسفند ۹۸) اعلام کرد که مردم به جز در موارد ضروری و با مجوز قاونی حق خروج از منازل خود را ندارند و برای اعمال این قانون بیش از ۱۰۰ هزار نفر از نیروهای پلیس را به کار گرفت.  

ژروم سالومون مدیرکل سازمان بهداشت عمومی فرانسه اعلام کرد، تا عصر سه‌شنبه به وقت محلی، حدود ۲ هزار و ۵۱۶ نفر که شرایط جسمی آنان وخیم است، در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.  

سالومون افزود، در ۲۴ ساعت گذشته آزمایش کرونای ۴۳۴ تن دیگر مثبت اعلام شد. با این حساب شمار مبتلایان به کووید۱۹ در این کشور به ۲۲ هزار و ۳۰۰ نفر رسید که نسبت به روز دوشنبه ۱۲ درصد افزایش نشان می‌دهد.  

با افزایش شمار جان‌باختگان ناشی از این بیماری در فرانسه این کشور پس از چین، ایتالیا، ایران و اسپانیا در ردیف پنجم قرار دارد.  

همچنین دولت مکرون از بیم افزایش بیماری کرونا در زندان‌های این کشور، یکهزار و ۶۰۰ تن از زندانیان را آزاد و اعلام کرد که ۳ هزار و ۴۰۰ تن دیگر را نیز آزاد می‌کند.  
براساس جدیدترین آمار سازمان بهداشت جهانی تا روز سه شنبه، تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در جهان به ۴۱۷ هزار و ۶۵۴نفر رسید. از این تعداد ۱۸هزار و ۶۰۵ نفر جان باخته و ۱۰۸ هزار و ۳۰۲نفر بهبود پیدا کرده‌اند.  
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =