عربستان نشست جی ۲۰ را ویدیو کنفرانسی برگزار می‌کند

تهران-ایرنا- عربستان سعودی بامداد چهارشنبه اعلام کرد که این کشور از طریق ویدیو کنفرانس میزبان نشست رهبران گروه ۲۰ خواهد بود.

الجزیره به نقل از رسانه‌های سعودی گزارش داد که در این نشست موضوع مقابله با شیوع ویروس کرونا در جهان مورد بحث قرار خواهد گرفت.

براساس این گزارش، سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان روز پنجشنبه ریاست نشست جی ۲۰ را از طریق ویدیو کنفرانس برعهده خواهد داشت.

با شیوع ویروس کرونا و لزوم رعایت فاصله افراد با یکدیگر برای جلوگیری از گسترش بیشتر این بیماری، بسیاری از نشست‌های بین‌المللی لغو و از طریق ویدیو کنفرانس برگزار می‌شود.

نشست فوق العاده وزیران دارایی شورای همکاری خلیج فارس برای بررسی آثار مالی و اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا در منطقه دیروز (سه‌شنبه) به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد.

آمادگی عربستان برای برگزاری نشست گروه ۲۰ از طریق ویدیو کنفرانس در حالی است که ۲۲۰ سازمان مدنی در سراسر جهان سه‌شنبه شب اعلام کردند که به خاطر نقض مکرر قوانین حقوق بشر از سوی دولتمردان ریاض این اجلاس را تحریم می‌کنند.

با پایان یافتن نشست وزیران امورخارجه کشورهای عضو گروه ۲۰ در ژاپن که دوم آذرماه ۹۸ انجام شد، ریاست دوره‌ای این گروه از ژاپن به عربستان سعودی منتقل شد.

گروه ۲۰ که ۸۵ درصد اقتصاد جهان را در اختیار دارد شامل آمریکا، اتحادیه اروپا، فرانسه، انگلیس، آلمان، ایتالیا، چین، ژاپن، روسیه، عربستان سعودی، اندونزی، استرالیا، ترکیه، برزیل، آرژانتین، کانادا، هند، کره جنوبی، آفریقای جنوبی و مکزیک است.

براساس جدیدترین آمار سازمان بهداشت جهانی تا پایان روز سه‌شنبه، تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در جهان به ۴۱۷ هزار و ۶۵۴نفر رسید. از این تعداد ۱۸هزار و ۶۰۵ نفر جان باخته و ۱۰۸ هزار و ۳۰۲نفر بهبود پیدا کرده‌اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =