ممنوعیت ورود مسافر و گردشگر به بروجرد

بروجرد - ایرنا - دادستان عمومی و انقلاب بروجرد گفت: به منظور پیشگیری از ویروس کرونا و حفظ سلامت شهروندان ورود به این شهرستان برای خودروهای غیربومی و همچنین مسافر و گردشگر ممنوع شد.

مهدی محمدی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: از اواخر اسفندماه ورود خودروهای غیر بومی به بروجرد ممنوع شده اما در بازدیدهای انجام شده از گیت های ورودی شاهد حضور برخی خودروهای غیر بومی هستیم.
وی اظهارداشت: جهت اجرای هر چه بهتر طرح کنترل ورود و خروج در شهر اقدامات جدیدی با همکاری فرمانداری بروجرد انجام شده است.
دادستان عمومی و انقلاب بروجرد بیان کرد: با توجه به اینکه بیماری کرونا تهدید کننده سلامت عموم مردم است، هرگونه اقدامی که باعث گسترش این ویروس و به خطر افتادن سلامت شهروندان شود طبق ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی جرم محسوب و بشدت با عاملان آن برخورد خواهد شد.
محمدی اضافه کرد: ورود به بروجرد برای همه مسافران ممنوع است و ورودی های شهر بصورت شبانه‌روزی کنترل می شود و از ورود گردشگران به شهر ممانعت به عمل خواهد آمد.
وی تاکید کرد: دستور توقیف خودروهای مسافران با پلاک غیر از بروجرد به فرماندهی انتظامی شهرستان بروجرد و پلیس راهنمایی و رانندگی اعلام شده است. 

دادستان عمومی و انقلاب بروجرد ادامه داد: توقیف پلاک و برخورد با خودروها ملاک نیست بلکه غیر بومی بودن سرنشیان و محرز شدن مسافر بودن آنها است.
وی یادآور شد: کسانی که ساکن بروجرد هستند اما خودرو آنها پلاکی غیر از بروجرد است، چنانچه به ماموران مدارکی دال بر ساکن بودن در بروجرد ارائه نمایند، خودروی آنها توقیف نمی‌شود.
محمدی گفت: حقوق شهروندی و برخورد توام با احترام در تمامی مراحل کنترل خودروها باید توسط ماموران و ناظران گیت‌های ورودی رعایت شود.
دادستان عمومی و انقلاب بروجرد از همه نیروهایی که در طرح سنجش سلامت مسافران و کنترل ورودی های شهر کمک می کنند از جمله داوطلبان هلال‌احمر، بسیجیان، کارکنان شبکه‌ بهداشت، نیروی انتظامی و پلیس‌ راهنمایی و رانندگی تشکر و قدردانی کرد.

ورود شهروندان به پارک ها و مراکز تفریحی بروجرد ممنوع شد

معاون عمرانی فرمانداری بروجرد گفت: در اقدامی ضروری برای پیشگیری از شیوع ویروس خطرناک کرونا با دستور فرماندار بروجرد ورود و حضور همشهریان یا مسافران نوروزی در تمام مراکز تفریحی و پارک های سطح شهر ممنوع شد.

مسعود فلاح افزود: از جمله این اماکن منطقه تفریحی تپه چغا، باغ فدک، پارک ها و سایر فضاهای تفریحی و گردشگری شهر است که مسیر ورودی راه ارتباطی این اماکن توسط شهرداری بروجرد مسدود می گردد.

وی تاکید کرد: افزایش آمار تعداد مبتلایان به کرونا نشان دهنده این است که برخی هنوز پیشگیری را جدی نگرفته و همچنان به مسافرت، دید و بازدید و یا تردد در شهر اقدام می کنند.

معاون فرماندار بروجرد بیان کرد: در خانه بمانیم شعاری است که همه باید آن را جدی گرفته و برای نجات جان خود و فرزندان به آن عمل کنند.

به گزارش ایرنا تا پایان روزسه شنبه پنجم فروردین ماه ۷۰ نفر مبتلا به کرونا در بروجرد بستری بودند، همچنین ۶۳ نفر بهبود و از بیمارستان مرخص شدند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =