نامه رسمی کمیته بین‌المللی المپیک به تهران در خصوص تغییر زمان توکیو ۲۰۲۰

تهران- ایرنا- کمیته بین المللی المپیک با ارسال نامه ای به کمیته های ملی المپیک کشورهای جهان از جمله ایران، در خصوص تغییر زمان المپیک ۲۰۲۰ اطلاعاتی را به اشتراک گذاشت.

متن نامه‌ی رسمی کمیته بین المللی المپیک به کمیته ملی المپیک ایران درباره تغییر زمان بازی‌های المپیک توکیو ۲۰۲۰ به شرح زیر است:

روسای محترم کمیته‌های ملی المپیک
از زمان آخرین ارتباط ما با شما، متاسفانه انتشار ویروس کرونا سرعت بیشتری در سراسر جهان گرفته است و به تبع آن کشورها و ورزشکاران بیشتری تحت قشارقرار گرفته‌اند.

این موضوع امروز بعدازظهر بین رییس کمیته بین المللی المپیک و نخست وزیر ژاپن، آقای شینزو آبه مورد بحث قرار گرفت و نتیجه این گفتگو به تعویق انداختن بازی‌های المپیک به سال آینده، البته با شرط برگزاری تا تابستان ۲۰۲۱ گردید و این موضوع بلافاصله توسط هیات اجرایی نیز به تصویب رسید.

اگرچه این تصمیم امری مسلم و اجتناب ناپذیر در شرایط حاد و فوق العاده کنونی بوده است ولی ما همچنان با همبستگی و تلاش برای دستیابی به هدف خود درخصوص  این جابجایی ادامه خواهیم داد و سازگاری لازم درجهت اهداف و برنامه‌های بازی‌های المپیک و همچنین مسابقات انتخابی را خواهیم داشت.

ما در اسرع وقت با تمامی ذینفعان تماس خواهیم داشت تا از پیشرفت و توسعه برنامه‌های لازم برای این تغییر اطمینان حاصل نماییم.

مجددا از همکاری و حمایت شما دراین مقطع زمانی حساس تشکر میکنم و امیدوارم با همراهی شما برنامه جدید بازی‌ها را به پیش برانیم.

جان مکلود
مدیر همبستگی المپیک و ارتباطات بین‌المللی کمیته‌های ملی المپیک

«شینزو آبه» نخست وزیر ژاپن امروز در گفت و گویی با «توماس باخ» پیشنهاد تعویق یک ساله المپیک را مطرح کرد و بنا به گفته وی، رییس کمیته بین المللی المپیک با این پیشنهاد موافقت کرده است. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =