استاندار: حساسیت‌آفرینی موضوع کرونا در دستور کار مسوولان اصفهان باشد

اصفهان- ایرنا - استاندار اصفهان گفت: مدیران، فرمانداران و شهرداران ‌با هماهنگی و ظرفیت‌های مردمی حساسیت‌زایی در خصوص بیماری کرونا را با جدیت دنبال کنند.

عباس رضایی روز سه‌شنبه در اولین جلسه شورای اداری استان که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد با بیان اینکه در استان وضعیت بیماری کرونا در حال حرکت به سمت وضعیت استیبل(ثابت) است، افزود: البته پیش بینی می‌شود موج افزاینده‌ای به واسطه کاهش تعطیلی‌ها بوجود آید که  مدیران توجه داشته باشند تا پایان رفع بیماری کرونا تلاش کنند موضوع عادی نشود و در غیر این صورت زحمات کشیده شده از بین می‌رود.
وی خاطرنشان کرد: در همین راستا محدودیت‌هایی برای روز ۱۳ فروردین در نظر گرفته شد و حتی در شهر اصفهان در این روز تردد وسایل نقلیه ممنوع است.
رضایی تصریح کرد: تمامی مراکز تفریحی، پارک‌ها و تفرجگاه‌ها استان در این ایام و به ویژه در روز ۱۳ فروردین تعطیل خواهد بود و از حضور افراد در این مراکز ممانعت خواهد شد.
وی با اشاره به جایگاه اصفهان به عنوان چهارراه  مواصلاتی کشور اضافه کرد: خودروهای که به سمت اصفهان حرکت می‌کند به سمت کنارگذرهای استان راهنمایی شوند.
استاندار اصفهان اضافه کرد: همه مدیران استان در برابر خدا و مردم مسوول هستند و زیرا وظیفه اصلی ما ارایه خدمت به مردم است.
وی با اشاره به همکاری بیش از ۹۰ درصد مردم در حوزه پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا افزود: همانطوری که مردم مسائل بهداشتی و دستور العمل‌ها را حتی در جایی که برای آنها زیان مالی دارد، رعایت می‌کنند، ما نیز وظیفه داریم پشتیبان مردم باشیم.
استاندار اصفهان تاکید کرد: مدیران توجه داشته باشند، بسیج جمیع امکانات برای مقابله و غلبه بر این‌ مهمان نامیمون ضروری است و لذا با روحیه جهادی از همه ظرفیت های موجود در این خصوص استفاده کنند.
وی اضافه کرد: مردم با ماندن در خانه و تلاش برای قطع زنجیره کرونا مسوولان استان و مدیران بهداشت را در خدمت رسانی یاری کنند و به هیچ عنوان در هیچ تجمعی از جمله خرید از بازارها و مراسم حضور پیدا نکنند.
رضایی ادامه داد: مدیران استان نسبت به نام نویسی و غربالگری خود، خانواده کارکنان و ارباب جمعی خود از طریق سامانه سلامت به نشانی salam.gov.ir اهتمام ویژه داشته باشند.
وی با اشاره به مصوبه ستاد ملی کرونای استان گفت: مدیران استان با مدیریت نیروهای انسانی خود در روزهای آینده تنها از یک سوم ظرفیت انسانی به صورت فیزیکی بهره جسته ‌و سایر کارکنان نیز در قالب انواع مرخصی و نوبت کاری به صورت آماده باش و در منزل ارائه خدمات داشته‌ باشند.
استاندار اصفهان با اشاره به تعطیلی مدارس و فرصت فراغت خانواده ها تاکید کرد: دستگاه‌های مختلف به ویژه دستگاه‌های فرهنگی در راستای تولید برنامه های سرگرم کننده و فرهنگی از جمله مسابقات کتابخوانی در منزل برای آحاد مردم و خانواده کارکنان خود اقدام کنند.
وی با بیان اینکه استان توجه ویژه‌ای در خصوص کسب و کارهای اینترنتی دارد، اضافه کرد: دستگاه‌ها نسبت به ترغیب خانواده ها در بهره‌گیری از فرصت خریدهای تلفنی و اینترنتی و پیگیری کارهای ادارای از طریق اینترنت و دولت الکترونیک اهتمام ویژه داشته باشند.
رضایی تاکید کرد: فرمانداران و مدیران در محدوده حیطه کاری خود با تدبیر و ابتکار، برنامه‌هایی شاخصی برای برون رفت از مشکل بیماری کرونا تدارک ببینند.
وی اضافه کرد: در این ایام تلاش شود به امور معیشتی کارکنان به ویژه افراد در معرض آسیب توجه شود.
استاندار اصفهان با اشاره به درگیر شدن برخی استان های جنوبی و شرقی با مساله سیل، گفت: همه مدیران با توجه به پیش بینی وضعیت آب و هوا، ضمن اجرای طرح های پیشگیری از سیل، آمادگی لازم دربرابر سیل، سرما زدگی و این قبیل مشکلات را نیز داشته باشند.
وی در خصوص مطرح شدن حضور پزشکان بدون مرز در اصفهان، گفت: با توجه به وجود امکانات مناسب در استان و  همچنین ظرفیت بیمارستان های نیروهای مسلح حضور پزشکان بدون مرز در اصفهان به دستور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به طور کل منتفی شد.
وی به فعالیت های برخی از مراکز اداری استان اشاره کرد و گفت: صندوق کار آفرینی امید ضمن استمهال اقساط وام های خود، برای کمک به مشاغل مرتبط با کرونا وام های قرض الحسنه در نظر گرفته است.
استاندار اصفهان با اشاره به نامگذاری سال جاری به نام سال "جهش تولید" تاکید کرد: بعد از رفع مشکل کرونا تمام ظرفیت های استان در این مسیر منسجم و با تلاش احاد جامعه باید اقدامات مقتضی انجام شود.
در جلسه شورای اداری استان فرمانداران، مدیران کل ادارات، دستگاه‌های قضایی، نظامی و انتظامی و دانشگاه‌های علوم پزشکی اصفهان و کاشان  به صورت ویدئو کنفرانس به بیان فعالیت ها و اقدامات خود در حوزه پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا پرداختند.

شمار جان‌باختگان بیماری کرونا در استان اصفهان تا سوم فروردین به ۱۹۸ نفر رسید و این خطه همچنان در وضعیت هشدار و قرمز شیوع کرونا قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =