۶ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱:۴۶
کد خبرنگار: 2448
کد خبر: 83726546
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

حرکت قطارها در استان هوبی چین از سرگرفته می‌شود 

تهران- ایرنا- حرکت قطارها در استان هوبی چین کانون اصلی شیوع ویروس کرونا در این کشور از امروز از سر گرفته می‌شود.  

شینکی سو خبرنگار خبرگزاری فرانسه در هنگ کنگ در پیامی توییتری نوشت: حرکت قطارها در سراسر استان هوبی چین به جز ۱۷ ایستگاه در شهر ووهان از روز چهارشنبه از سر گرفته خواهد شد.  

سو در پیامی دیگر نوشت: افرادی که دارای "کد بهداشتی" در شهرهای استان هوبی غیر از ووهان هستند می‌توانند از روز چهارشنبه این استان را ترک کنند و افراد دارای "کد بهداشتی" در ووهان می‌توانند از ۸ آوریل (۲۰ فروردین) از این استان خارج شوند.  

با کنترل شیوع ویروس کرونا در سراسر چین کارخانه‌ها و شرکت‌های تجاری و تولیدی این کشور بتدریج در حال بازگشایی است و کارگران و کارکنان نیز در حال بازگشت به محل کار خود هستند.  

شیوع ویروس کرونا معروف به «کووید ۱۹» برای نخستین بار اواسط ماه دسامبر (۲۴ آذر) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می‌شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین بعد از انجام یک سری تحقیقات، در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.  

شمار مبتلایان به ویروس کرونا تا لحظه مخابره این خبر در سراسر جهان به حدود ۴۰۰ هزار نفر رسیده که ۱۷ هزار و ۲۶۱ تن فوت کردند و ۱۰۳ هزار نفر بهبود یافته‌اند.  
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =