آغاز فعالیت ادارات خراسان شمالی با ۴۱ درصد کارمندان

بجنورد-ایرنا- مدیرکل دفتر برنامه ریزی، نوسازی و تحول استانداری خراسان شمالی گفت: نخستین روز کاری سال جدید، سه شنبه با حضور تنها ۴۱ درصد از کارکنان دستگاه‌های اجرایی استان در محل کار آغاز شد.

سیدمحسن ابراهیمی، سه شنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: براساس اعلام ۴۸ دستگاه اجرایی استان، ۴۱ درصد کارمندان در محل کار حاضر بوده و ۵۹ درصد در مرخصی و یا دورکاری بودند.

وی افزود: با شیوع کرونا و به منظور قطع زنجیره انتقال این ویروس، تدبیری شده تا روز ۱۵ فروردین، تنها کارکنانی که ضرورت دارد و حداکثر یک سوم کارمندان، در محل کار حضور یابند.

ابراهیمی با بیان اینکه مسوولیت اجرای این امر برعهده مدیران است، گفت: امروز به صورت میانگین، ۴۱ درصد از کارکنان دستگاه های اجرایی، در محل کار حضور داشته اند.

وی خاطرنشان کرد: شمار کارکنان، در برخی از دستگاه ها، از رقم تعیین شده بیشتر بود که در این زمینه، تذکر لازم به مدیران داده شد.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی، نوسازی و تحول استانداری خراسان شمالی گفت: در روزهای آتی این موضوع، به صورت دقیق تر، رعایت می شود.

وی همچنین با اشاره به اصلاح ماده ۱۱ آیین نامه دورکاری، گفت: پس از انتشار گزارشی از مشکلات دورکاری کارمندان در ایرنا، استاندار خراسان شمالی، پیشنهادهایی برای اصلاح آیین نامه مزبور، به وزیر کشور داد.

ابراهیمی خاطرنشان کرد: با اصلاحات انجام شده، نگرانی های کارمندان برای دورکاری رفع شده است.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی، نوسازی و تحول استانداری خراسان شمالی افزود: اکنون با لحاظ شدن شرایط بحرانی حاضر، کارمندان، بهتر می توانند از شرایط دورکاری، استفاده کنند.

بر اساس ماده ۱۱ آیین نامه دورکاری، حداقل زمان هر دوره دورکاری برای هر کارمند دورکار، ۶ ماه بود که این امر سبب نگرانی هایی برای متقاضیان دورکاری و بی رغبتی آنان به استفاده از این قانون شده بود.

بر اساس آخرین آمار اعلامی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی تا ظهر امروز - سه شنبه- ۲۰۳ نفر در این استان به بیماری کرونا مبتلا شده و ۲۰ نفر جان باخته اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =