انصارالله: آمریکایی بودن کرونا دور از انتظار نیست

تهران-ایرنا-"محمد عبدالسلام" سخنگوی انصارالله و رییس هیأت مذاکره کننده این گروه در مذاکرات صلح استکهلم سه‌شنبه شب گفت، بعید نمی‌داند، ویروس کرونا صنعت آمریکایی باشد که اینک از کنترلش خارج شده و بخشی از آن دامن خود ایالات متحده را گرفته است.

عبدالسلام در صفحه رسمی‌اش در توئیتر نوشت: این فرضیه که کرونا ساخته دست آمریکایی‌هاست، درحال بررسی است.

وی اضافه کرد: آنچه هنوز مورد بررسی قرار نگرفته است،ویروس تجاوزگری به یمن و محاصره این کشور است که  با نظارت مستقیم آمریکا و تصمیم سیاستمداران کاخ سفید وارد ششمین سال خود شده است.

عبدالسلام  درپایان گفت: تصمیم مردم یمن در جنگ در برابر متجاوزان، تسلیم نشدن و ادامه دفاع از کشور است.

پیش از این دفتر امور بشردوستانه سازمان ملل متحد در یمن روز دوشنبه از طرف‌های درگیر در یمن خواست که برای مقابله با ویروس کرونای جدید موسوم به "کووید-۱۹" به درخواست "آنتونیوگوترش" دبیرکل این سازمان برای برقراری آتش‌بس عمل کنند.

این دفتر در حساب رسمی‌اش در توئیتر نوشته بود: پنج سال جنگ در یمن بدترین بحران انسانی را در جهان رقم زده است، به همین خاطر ضرورت دارد تا در مقابله با ویروس کووید-۱۹ تمام طرف‌ها درخواست دبیرکل سازمان ملل متحد برای توقف درگیری را در تمام مناطق دنیا [از جمله یمن] عمل کنند.

در همین ارتباط، کمیساریای پناهجویان سازمان ملل متحد نیز در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که بیش از یک سوم مردم یمن نیازمند آب تمیز هستند بویژه کسانی که ساکن پناهگاه‌ها هستند و ساعت‌ها برای دسترسی به آب، زمان صرف می‌کنند.

"عبدالملک الحوثی" رهبر جنبش انصارالله یمن نیز شنبه شب کشورهای استعمارگر از جمله آمریکا، را مسؤول انتشار ویروس کرونای جدید در دنیا دانسته بود.

پیش از وی نیز، روسیه و چین نسبت به انتشار آزمایشگاه‌های بیولوژیک آمریکا در منطقه هشدار داده‌ بودند.

روزنامه "مردم " ارگان حزب حاکم چین شنبه هفته جاری در مطلبی نوشت: ابهام زیادی در مورد فعالیت آزمایشگاه میکروبی ارتش آمریکا در ارتباط با شیوع ویروس کرونا وجود دارد و همین موجب شده است تا مردم خواستار شفاف سازی فعالیت این آزمایشگاه شوند.

«جایو لی جیان» سخنگوی وزارت خارجه چین چندی قبل در تویتی احتمال داده بود که کرونا از طریق ارتش آمریکا به شهر ووهان کانون شیوع کرونای جدید سرایت کرده باشد.

"نیکلای پاتروشف" دبیر شورای امنیت روسیه نیز پیشتر اعلام کرده بود که پنتاگون در حال ساخت و احداث آزمایشگاه‌های بیولوژیکی در سراسر جهان است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =