ریزش کوه چند راه روستایی در طرقبه شاندیز را مسدود کرد

مشهد- ایرنا- فرماندار بینالود (طرقبه شاندیز) گفت: در پی بارش‌های روز سه‌شنبه که منجر به ریزش کوه یا انحراف مسیر رودخانه شد چند راه روستایی این شهرستان مسدود گردید.

سید حسن حسینی در گفت و گو باخبرنگار ایرنا افزود: در بخش طرقبه بیش از ۱۰ مورد ریزش کوه موجب انسداد جاده کنگ به نغندر شد و چند مورد ریزش کوه نیز مسیر ارتباطی روستاهای اردمه، خانرود و مغان را مسدود نمود.
وی به ریزش کوه به داخل رودخانه کنگ و چند مورد ریزش کوه در مناطق مختلف شهر طرقبه اشاره و بیان کرد: چند مورد تخریب منازل قدیمی در روستاها در اثر تداوم بارندگی گزارش شده است که باید تخریب بخشی از راه ارتباطی روستای دهبار و ورود گل و لای به داخل روستای مج  را نیز به آن افزود.
وی گفت: در بخش شاندیز علاوه بر ریزش کوه در جاده ابرده به زشک، سیلاب مقداری سنگ بزرگ را به داخل رودخانه زشک وارد کرد.

حسینی افزود: در روستاهای زشک علیا و سفلی آب رودخانه محلی منحرف و احتمال خرابی متصور بود که لایروبی با بیل مکانیکی در این رودخانه آغاز شده است.
وی ادامه داد: هم اکنون عوامل بخشداری و دهیاران در حال بازگشایی مسیرها هستند.

شهرستان طرقبه شاندیز (بینالود) نزدیکترین قطب گردشگری به مشهد و منطقه تفرجگاهی برخوردار از جاذبه های طبیعی کوهستانی، چشم اندازهای سرسبز، رودخانه و هوای مطبوع است.  
بر اساس سرشماری عمومی نفوس و مسکن در سال ۹۵ این شهرستان ۷۰ هزار نفر جمعیت دارد که به صورت مساوی در دو بخش شاندیز و طرقبه تقسیم شده اند و ۲۰ هزار نفر از مردم این شهرستان ییلاقی در روستاها ساکن هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =