پنج نفر به آمار مبتلایان به کرونا در هرمزگان اضافه شد

بندرعباس- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: از روز گذشته تاکنون پنج مورد جدید به مجموع آمار مبتلایان به کرونا در استان اضافه شده است.

دکتر حسین فرشیدی سه شنبه شب در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با اضافه شدن این پنج مورد در طول ۲۴ ساعت گذشته، شمار مبتلایان به کرونا در هرمزگان به ۱۵۵ نفر رسید.

وی افزود: از ابتدای شروع ایپدمی کرونا در هرمزگان تاکنون (پنجم فروردین ماه) یک هزار و ۳۶ نفر با مشکل حاد تنفسی در بیمارستان های استان بستری شدند که از این شمار ۶۷ نفر هنوز بستری هستند و ۹۱۳ نفر مرخص شدند.

وی خاطرنشان کرد: از ۶۴۳ نفر از مجموع افرادی که با مشکل حاد تنفسی به بیمارستان های استان مراجعه کردند، به دلیل مشکوک بودن به کرونا نمونه گیری شده که تاکنون جواب آزمایش ۱۵۵ نفر مثبت اعلام شده است.

دکتر فرشیدی تصریح کرد: از مجموع مبتلایان به کرونا ۱۳۴ نفر مرخص شدند، ۹ نفر بستری هستند و ۱۲ نیز فوت شدند که آمار فوتی ها تفاوتی با ۴۸ ساعت گذشته ندارد و مورد فوتی جدیدی نداشتیم.

بیشترین آمار مبتلایان به کرونا طبق اعلام رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در شهرستان بندرعباس با ۷۸ نفر مبتلا است.

دکتر فرشیدی خاطرنشان کرد: در کیش ۳۳، قشم ۱۴، پارسیان و بستک هر کدام دو، بندرلنگه هفت، حاجی آباد سه، جاسک و خمیر هر کدام یک، رودان چهار و میناب ۱۰ نفر مبتلا به کرونا هستند.

ویروس کرونا که رسما کووید – ۱۹ نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد و تاکنون به بیش از ۱۵۰ کشور سرایت کرده است.

کرونا مانند سایر ویروس‌های تنفسی است که در افراد دارای نقص ایمنی مانند بیماران دیابتی، دیالیزی و دارای بیماری‌های خود ایمنی می‌تواند خطرناک باشد و مرگ‌ و میر آن تاکنون حدود سه درصد گزارش شده است.

این ویروس که از شهر ووهان چین شیوع یافته یک ویروس ناشناخته است و تنها راه مقابله با آن رعایت بهداشت فردی و حاضر نشدن در اجتماعات و محافل عمومی است.

سازمان جهانی بهداشت می گوید حدود ۸۰ درصد از افرادی که به این ویروس مبتلا می شوند علائم خفیفی دارند در حالیکه حدود ۶ درصد آنها دچار علائم جدی نظیر التهابی که در سراسر ریه گسترش می یابد، می شوند.

رعایت نکات بهداشتی به ویژه شستشوی مکرر دست ها و پرهیز از حضور در محیط های شلوغ، از اهمیت ویژه ای در قطع  شیوع زنجیره انتقال کرونا دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =