صادرات دانش بنیان‌های استان سمنان به سه میلیون دلار نزدیک شد

سمنان- ایرنا- معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری استان سمنان گفت: براساس برآوردهای انجام شده سالانه نزدیک به سه میلیون دلار سهم دانش‌بنیان‌های این استان در صادرات و ارزآوری برای کشور است.

خلیل راحتی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا ابراز داشت: بیش از ۵۶ شرکت دانش بنیان در استان سمنان ثبت شده است که از این تعداد ۱۵ شرکت دانش بنیان، نوپا و ۴۱ شرکت دانش‌بنیان، تولیدی هستند.

وی ادامه داد: از مجموع ۵۶ شرکت دانش بنیان ثبت شده در استان سمنان، در حدود ۹ شرکت فعالیتشان خارج از استان است.

معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری استان سمنان بیان کرد: نزدیک به ۴۰۰ فرصت شغلی توسط بیش از ۴۰ شرکت دانش‌بنیان فعال در استان سمنان ایجاد شده است.

راحتی تصریح کرد: بیشتر شرکت‌های دانش‌بنیان استان سمنان چند محصول را تولید می‌کنند که تولید چند محصولی ماندگاری در بازار فروش را تقویت و تضمین می‌کند.

وی خاطر نشان کرد: شرکت‌های دانش بنیان فعال در استان سمنان در زمینه‌های مختلف مانند برق و الکترونیک، انرژی‌های نو، مکانیک، پزشکی و کشاورزی در شاخه‌هایی مانند کشت بافت و تولید ماشین‌آلات کشاورزی فعال هستند.

معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری استان سمنان اظهار داشت: بیشترین فعالیت شرکت‌های دانش بنیان در استان به ترتیب در زمینه برق و الکترونیک و کشاورزی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =