معاون استاندار: شهرداری‌های آذربایجان‌غربی پارک‌ها را تعطیل کنند

ارومیه- ایرنا- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌غربی گفت: شهرداری‌های استان باید مراکز تفریحی و پارک‌ها را در راستای مقابله با شیوع کرونا، تعطیل کنند.

آیدین رحمانی روز سه‌شنبه در پانزدهمین جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا در آذربایجان‌غربی افزود: این امر در راستای حفظ سلامتی شهروندان و برای مقابله با شیوع بیش از پیش بیماری کرونا در استان برنامه‌ریزی شده که با اهتمام شهرداران در مناطق مختلف اجرایی می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه شهروندان نباید در روز سیزده بدر برای تفریح، نظیر سال‌های گذشته در مراکز تفریحی حاضر شوند، اضافه کرد: در صورتی که مردم همراهی پررنگی در این خصوص نداشته باشند، تمهیدات ویژه‌ای در این خصوص اندیشیده می‌شود.

وی از راه‌اندازی محل‌های ویژه ضدعفونی خودروها و بررسی وضعیت سرنشینان خودرو در محورهای ورودی به استان خبر داد و بیان کرد: این محل ویژه در بزرگراه شهید کلانتری مسیر ارومیه - تبریز به طور کامل راه‌اندازی شده و با همراهی ارتش و اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در محورهای ملکان - میاندوآب، تسوج - سلماس، سه راهی ایواوغلی و مسیر بوکان - سقز نیز راه‌اندازی می‌شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌غربی ادامه داد: همچنین در مسیر سه‌راهی پسوه شهرستان پیرانشهر با کمک ارتش این امر در حال انجام بوده و خودروها ضدعفونی می‌شود.

«رحمانی»، با اشاره به برنامه‌ریزی برای استفاده از هتل‌ها در صورت نیاز برای استقرار اضطراری برخی افراد و همراهان بیماران در آذربایجان‌غربی گفت: این افراد در صورت صلاحدید با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی‌درمانی در هتل‌های منتخب اسکان می‌یابند.

وی از رصد پلاک‌های غیربومی در استان خبر داد و افزود: هرچند ممنوعیتی در خصوص تردد این خودروها در آذربایجان‌غربی وجود ندارد ولی این رصد در راستای جلوگیری از ترددهای غیرضروری با همراهی پلیس انجام می‌شود.

به گزارش ایرنا، طی روزهای اخیر گزارش‌هایی در خصوص حضور بسیار زیاد شهروندان در مراکز تفریحی به ستاد استانی مقابله با کرونا رسیده که این امر می‌تواند در شیوع هرچه بیشتر بیماری کرونا اثر بسیاری داشته باشد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =