مردم عنبرآباد یک میلیارد ریال به سیل‌زدگان جنوب کرمان اهدا کردند

جیرفت - ایرنا - به گفته فرمانده سپاه پاسداران عنبرآباد محموله یک میلیارد ریالی کمک‌های مردمی این شهرستان برای سیل‌زده‌های جنوب کرمان ارسال شد.

سرهنگ‌ حسن سنجری روز پنجشنبه با علام این مطلب افزود: این محموله که شامل موادغذایی، بهداشتی، پتو، البسه و آب معدنی است را سپاه عنبرآباد برای کمک به سیل‌زده‌های رودبار جنوب جمع‌آوری و ارسال کرد.

فرمانده سپاه پاسداران عنبرآباد اظهار داشت: با توجه به مشکلات ناشی از سیل، امروز سپاه عنبرآباد کمک های مردمی در سطح شهرستان را جمع آوری و حدود ۲۰ تن مواد غذایی و سایر اقلام رابه شهرستان رودبار جنوب ارسال کرد.

وی گفت: سپاه از همان زمان وقوع سیل، با حضور در منطقه به یاری رسانی سیل‌زدگان رودبار جنوب شتافت.

سرهنگ‌ سنجری رسیدگی به محرومان و آسیب‌دیدگان را از ماموریت‌های سپاه عنوان کرد و گفت: شهرستان عنبرآباد در کمک‌رسانی به سیل‌زدگان پیشتاز بوده و امروز کمک‌های خود را با هشت خودرو سبک و سنگین به رودبار جنوب رساند.

وی افزود: روند کمک‌رسانی به مردم مناطق سیل‌زده همچنان استمرار خواهد داشت تا مشکلات مردم رودبار جنوب به حداقل برسد.

به گفته مسوولان، سیل بیش از ۱۰۰ روستای رودبارجنوب کرمان را محاصره کرده و ۵۰ درصد مرکز این شهرستان نیز دچار آبگرفتگی شده است.

سیلاب همچنین ۵۴۰ میلیارد ریال خسارت به جاده‌های جنوب کرمان وارد کرده و بیش از پنج هزار میلیارد ریال به کشاورزان خسارت زده است.

علی احمدی مدیرکل دامپزشکی جنوب استان کرمان نیز از تلف شدن بیش از ۲ هزار راس دام بر اثر سیل در این منطقه خبر داد.

جنوب کرمان با جمعیت یک میلیون نفر از شهرستان‌های جیرفت، عنبرآباد، کهنوج، منوجان، قلعه‌گنج، فاریاب و رودبار جنوب تشکیل شده است.