برای کنترل بیماری کرونا سختگیری بیشتری اعمال کنید

تهران - ایرنا - دبیر و نایب رییس هیات مدیره مجمع وزیران ادوار جمهوری اسلامی ایران در نامه‌ای از رییس‌جمهوری خواست به منظور جلوگیری از شیوع هر چه بیشتر بیماری عالم­‌گیر «کوید ۱۹» و در جهت کنترل دقیق­‌تر و جدی‌تر این بیماری سختگیری بیشتری اعمال شود.

«غلامرضا شافعی» دبیر و نایب رییس هیات مدیره مجمع وزیران ادوار جمهوری اسلامی ایران روز سه‌شنبه در نامه‌ای خطاب به حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی نوشت: اعضای مجمع وزیران ادوار جمهوری اسلامی ایران از جنابعالی به‌ عنوان رییس‌جمهوری و ریاست شورای عالی امنیت ملی کشور تقاضا دارند با استفاده از تجربه سایر کشورهای درگیر مبارزه با این بیماری خطرناک، دستور سخت­گیری بیشتر در جهت کنترل دقیق­‌تر و جدی‌تر به‌منظور جلوگیری از شیوع هر چه بیشتر بیماری عالم­‌گیر «کوید ۱۹» صادر فرمایند، تا موارد پیشنهادی زیر در صورت صلاحدید اجرایی شود:

۱- کنترل‌های شدید در مبادی خروجی هر شهر توسط نیروهای نظامی و انتظامی به عمل آید. با توجه به سفرهای نوروزی لازم است حداقل دو هفته از هرگونه تردد بین‌شهری ممانعت به عمل آید تا شناسایی بیماران در همان شهر صورت پذیرد و از تسری به سایر شهرها جلوگیری شود؛

۲- محدودیت تردد و حضور در مراکز تفریحی، بوستان­‌ها، پارک‌­ها و مراکز خرید. چراکه در حال حاضر اکثر بوستان‌­ها و پارک­‌ها، محل حضور و تجمع جمع کثیری از افراد برای ورزش‌­های عمومی و برنامه‌­های تفریحی و گردشگری است؛

۳- از تردد درون‌شهری و اجتماعات غیرضرور جلوگیری به ­عمل آید؛

۴-  در راستای اجرای بخشنامه دولت مبنی بر اینکه کدام مشاغل و کسب‌وکارها باید در این وضعیت همچنان فعال و کدام مشاغل باید تعطیل باشند، توسط عوامل ذیصلاح مورد کنترل و نظارت قرارگرفته، تا نتیجه لازم حاصل شود؛

۵-  وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و شورای عالی فناوری اطلاعات امکانات برقراری خدمات به­ صورت مجازی و برخط را بیش‌ از پیش فراهم کنند.

این پیشنهادها به پشتوانه و همکاری کلیه نهادها و ارگان‌های متصدی، قابل حصول است و مدت آن با توجه به شرایط روز می‌تواند حداقل تا دو هفته آینده ادامه یابد.

به گفته «کیانوش جهانپور» رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت تا روز پنجم فروردین‌ماه، ۲۴ هزار و ۸۱۱ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده، هزار و ۹۳۴ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۸ هزار و ۹۳۱ نفر نیز بهبود یافته‌اند. 

«مجمع وزیران ادوار»  تشکلی مردم نهاد است که از سوی شماری از وزیران دولت‌های پس از انقلاب اسلامی تشکیل شده است.  

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha