۵ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۲۱:۲۰
کد خبرنگار: 1459
کد خبر: 83726472
۰ نفر

برچسب‌ها

شناسایی٢٥ نفر با علائم مشکوک به کرونا در پست های غربالگری گیلان

رشت - ایرنا- مدیرعامل هلال احمر گیلان گفت: در چهار روز نخست نوروز امسال، در اجرای بازرسی سلامت در محورهای خروجی استان، ٢٥ نفر دارای علائم کرونا شناسایی و پس از بررسی های لازم ١٠ نفر توسط اورژانس به مراکز درمانی انتقال داده شدند.

مهدی ولی پور شامگاه سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت : در این مدت، ١١٢ هزار و ٤٤ نفر در ٣٣ هزار و ٨١٠ خودرو در مبادی خروجی گیلان توسط تیم های امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان مورد پایش تب سنجی، هشدار و اطلاع رسانی برای پیشگیری از کرونا قرار گرفتند.

وی با اشاره به اجرای طرح بازرسی سلامت در ١٠ ایستگاه پایش و غربالگری گیلان افزود: این طرح در آستارا، رودسر، رودبار، ماسال، سیاهکل، بندرانزلی، فومن  و لاهیجان با حضور امدادگران ، نجاتگران و  داوطلبان جوان هلال احمر و کارکنان بهداشت، اورژانس و نیروی انتظامی شبانه روزی انجام و نسبت به تب سنجی، پایش و غربالگری خودروها اقدام و که در صورت مواد مشاهده مشکوک به علائم بیماری کرونا فرد مورد نظر با هماهنگی اورژانس برای قرنطینه به مراکز درمانی انتقال داده شدند.

مدیر عامل هلال احمر گیلان خاطر نشان کرد: همزمان با شیوع و گسترش کرونا در گیلان از هشتم اسفند ٩٨، تیم های امداد و نجات هلال احمر در محورهای خروجی گیلان، فرودگاه رشت با همکاری مرکز بهداشت و نیروی انتظامی نیز مستقر شدند.

مدیرعامل هلال احمر استان گیلان خاطر نشان کرد: همزمان با آغاز طرح پایش و تب سنجی  ، در ١٠ منطقه روزانه ١٢٠ نفر از نیروهای امدادی و ستادی در ١٣ دستگاه خودروی امدادی و کمک دار در مبادی خروجی گیلان و برخی شهرها حضور فعال داشته و به صورت ٢٤ ساعته مشغول خدمات رسانی هستند.

وی در ادامه با اشاره به بهره مندی ٧١ هزار و ٧٦٠ نفر از مردم گیلان از خدمات ارائه شده هلال احمر در راستای اهدء اقلام بهداشتی و ضدعفونی اضافه کرد: از نهم اسفند سال گذشته تاکنون، ٥٩ هزار و ٢٨٢ عدد ماسک ، ١٢ هزار و ٢٣٦ جفت دستکش ، ٣ هزار و ٢٥٤ عدد ژل و مایع ضدعفونی ، هزار و ٢٤٠ لیتر مایع شوینده و ٣٠٠ دست گان بیمارستانی اهدا شده است. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =