راه‌اندازی نقاهتگاه بیماران بهبودیافته از کرونا در شاهین‌دژ

مهاباد- ایرنا- فرماندار شاهین‌دژ گفت: نخستین نقاهتگاه این شهرستان راه‌اندازی شده و آماده پذیرش بیماران بهبودیافته از بیماری کروناست.

ایوب آذین‌پور روز سه‌شنبه در پانزدهمین جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا که با حضور استاندار آذربایجان‌غربی از طریق ویدیو کنفرانس برگزار شد اظهار داشت: این نقاهتگاه به ظرفیت ۵۰ تخت  با همکاری ادارات آموزش و پرورش، دانشگاه پیام‌نور، شهرداری و سپاه پاسداران با تمام امکانات مورد نیاز راه‌اندازی شده است.

وی با بیان اینکه این نقاهتگاه برای جلوگیری از شیوع احتمالی بیماری کرونا راه‌اندازی شده است، گفت: هم‌اکنون پنج نفر از بیماران ترخیص شده مبتلا به این بیماری در این مکان پذیرش شده و تحت مراقبت دوران نقاهت هستند.

وی با بیان اینکه تمام ابلاغیه ستاد مقابله با کرونا از طرف استانداری در این شهرستان به طور کامل انجام شده است، اضافه کرد: ضدغفونی و گندزدایی این شهرستان با همکاری شهرداری، ایجاد محدودیت تردد و جلوگیری از ازدحام در سطح شهرستان و تفرجگاه ساحل زرینه‌رود انجام شده و این حساسیت نیز در سطح روستاها به کمک دهیاری در قالب جلوگیری از ورود خودروهای دوره‌گرد و ضدعفونی محیط در حال انجام است.

فرماندار شاهین‌دژ همچنین از تعطیلی اصناف و بازار همزمان با سطح استان خبر داد و گفت: کسبه این شهرستان با همکاری خوبی که با ستاد مقابله با کرونا داشته‌اند تمام فعالیت خود را در این مدت در جهت همبستگی با جامعه تعطیل و به پویش ۲۹۱۴ استانداری محلق شده‌اند.   

وی همچنین اظهار داشت: ۱۸ واحد صنفی متخلف نیز در راستای اجرای مصوبه ستاد مبارزه با بیماری کرونا در این شهرستان نیز در این مدت پلمب شده است.

«آذین‌پور»، ضمن انتقاد از نحوه کنترل ورودی مبادی ورودی این شهرستان گفت: ورودی تکاب به شاهین‌دژ به علت تردد مسافران و رانندگان استان‌های درگیر و همچنین نبود ایست بازرسی از طرف مسیر میاندوآب بخوبی قابل کنترل نبوده و امکان ورود افراد مبتلا وجود دارد که انتظار داریم با همکاری استانداری و سایر شهرهای اطراف نظارت بیشتری بر این محورها اعمال شود.

شیوع ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته از چین آغاز شد و تاکنون هزاران نفر در این کشور به این ویروس مبتلا شده‌اند و صدها نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

این بیماری قابل پیشگیری است و به‌ راحتی و با راهکارهای ساده می‌توان از شیوع و ابتلا به آن جلوگیری کرد؛ ویروس کرونا دوره نهفته به نسبت طولانی از چند روز تا دو هفته دارد و همین امر موجب شده‌ تا زمانی که علایمی‌ چون تب و تنگی نفس در مبتلایان بروز نکند، از آن آگاهی پیدا نکرده و ضرورتی برای رفتن به بیمارستان احساس نکنند.

شاهین‌دژ با ۹۸ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان‌غربی واقع شده است.

از ابتدای شیوع بیماری کرونا در این شهرستان، تاکنون جواب آزمایش ۳۱ نفر مثبت اعلام شده که از این تعداد سه نفر نیز فوت شده‌است.

بر اساس آخرین آمار، از ابتدای شیوع بیماری کرونا در آذربایجان‌غربی ۴۶۲ نفر به این بیماری مبتلا شده‌ و از این تعداد ۳۵ نفر تاکنون فوت کرده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =