مشاوران بهزیستی یزد آماده پاسخگویی به بازماندگان کرونا هستند

یزد- ایرنا - مدیرکل بهزیستی یزد گفت: تعدادی از مشاوران این اداره‌کل از طریق شماره تلفن ۱۴۸۰ آماده ارایه خدمات روانی و اجتماعی به بازماندگان بیماران کرونا در استان هستند.

به گزارش عصر سه‌شنبه روابط عمومی اداره کل بهزیستی یزد، محمدعلی عطابخش افزود: این تیم (محب) با هدف ارائه خدمات مشاوره تخصصی و حمایت‌های روانی-اجتماعی به ویژه مشاوره سوگ به بازماندگان کرونا و خانواده‌های آنها تشکیل شد.

وی به حضور داوطلبانه روانشناسان، مشاوران و مددکاران در این طرح اشاره کرد و ادامه داد:  خانواده‌هایی که در سوگ عزیزان خود در اثر بیماری کرونا به سر می‌برند از طریق این خط می‌توانند از حمایت‌های روانی- اجتماعی این اداره کل برخوردار شوند.

وی آسیب‌های روحی و روانی از دست دادن بستگان در اثر بیماری کرونا را یادآور شد و گفت: ویروس کرونا نه  تنها جسم افراد را بلکه بر روح و روان آنها آسیب‌ وارد می‌کند،  در حالیکه روان آدمی آسیب پذیرترین بخش وجودی انسان در حوادث و بلایا بشمار می‌رود.

عطابخش در خصوص آموزش‌های تخصصی تیم محب اظهار کرد: این آموزش ها شامل مدیریت استرس، مقابله با اضطراب، کنترل خشم، مشاوره سوگ، کمک‌های اولیه روانشناختی، بهداشت روانی در بلایا به افراد آسیب دیده و در معرض آسیب است.

 مدیرکل بهزیستی  یزد خاطرنشان کرد: تلاش تیم محب بهزیستی ارتقای ایمنی و امنیت روانی افراد و همچنین ارتقای سطح آرامش، امیدواری و توسعه یاری رسانی به خانواده هاست.

همچنین از ابتدای شیوع کرونا تا ساعت ۱۴ دیروز( دوشنبه) ٧٧٦ نفر در استان یزد به این ویروس مبتلا شدند که از این تعداد ۵۱ نفر مربوط به ۲۴ ساعت گذشته است .

در این مدت ۲  هزار و ٢٧٦ نفر با علایم  تنفسی در بیمارستان های استان بستری شدند که ۷۶ نفر فوت کردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =