کارگروه «مشارکت مردم در پیشگیری از کرونا» در آذربایجان‌غربی راه‌اندازی می‌شود

ارومیه- ایرنا- معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی گفت: در راستای بررسی راهکارها برای جلب مشارکت بیشتر مردم برای کنترل بیماری کرونا، کارگروهی تحت عنوان «مشارکت مردم در پیشگیری از کرونا» در استان راه‌اندازی می‌شود.

علی مصطفوی روز سه‌شنبه در پانزدهمین جلسه استانی ستاد مقابله با کرونا در آذربایجان‌غربی افزود: مسوولیت این کارگروه در استان با استاندار و در شهرستان‌ها با فرمانداران است که با حضور افراد داوطلب در راستای تمهید راهکارهای مناسب برای قطع زنجیره بیماری تشکیل خواهد شد.

وی اضافه کرد: یکی از مهمترین اقدامات در راستای قطع زنجیره بیماری کرونا در جامعه، توجه مردم به حضور در منزل به جای حضور در تفرجگاه‌ها و مراکز تفریحی است که به این منظور، برنامه‌ریزی ویژه‌ای برای روز سیزدهم فروردین (سیزده بدر) انجام شده‌است.

وی بیان کرد: قرار است علاوه بر انجام اقدامات فرهنگی برای جلب مشارکت عمومی در راستای حضور در منزل در روز سیزدهم فروردین، اقدامات پیشگیرانه نیز در این خصوص در دستور کار قرار گیرد.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی همچنین از رصد شبکه‌های مجازی در استان خبر داد و گفت: با مدیریت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، کانال‌های متخلف در خصوص شایعه‌سازی درباره کرونا شناسایی شده و تخلفات آنها به ستاد ارائه می‌شود.

مصطفوی همچنین با اشاره به دریافت اخباری در خصوص احتمال مثبت بودن کرونا در حیوانات افزود: بررسی این موضوع در دستور کار سازمان دامپزشکی قرار گرفته که گزارشی از آن به ستاد ارائه خواهد شد.

وی در خصوص تصمیم‌های اتخاذ شده در حوزه مدیریت بیماری کرونا در آذربایجاغربی بیان کرد: انجام مراحل دفن جان‌باختگان ناشی از بیماری کرونا بر اساس  فتوای مقام معظم رهبری و پروتکل بهداشتی، تامین اقلام و لوازم پزشکی با اولویت نیروهای کادر درمانگاه‌ها و بیمارستان‌ها، نیروهای کارگری در واحدهای تولیدی و نیروهای نظامی و انتظامی، توزیع ۴۰۰ بسته غذایی با همراهی اوقاف و خیّران بین سالمندان و خانواده‌های نیازمند، حضور نیروهای ارتش در مسیر ارتباطی بوکان - سقز، میاندوآب - ملکان، ارومیه - تبریز، سلماس - شبستر و سه راهی ایواوغلی برای کاهش سفرهای بین استانی از جمله مهمترین این  تصمیم‌ها بود.

به گزارش ایرنا، از ابتدای شیوع بیماری کرونا در کشور و آذربایجان‌غربی، موضوع جلب مشارکت حداکثری مردم از سوی متخصصان و کارشناسان توصیه شده‌است.

برخی افراد، این امر را جدی نگرفته و علاوه بر حضور در بازارها و پاساژها درآستانه عید نوروز، در ایام عید نیز در تفرجگاه‌ها و تفریح‌گاه‌های استان حضور یافته و به فعالیت معمولی خود مشغول بودند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =