۶ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۰۸
کد خبرنگار: 2091
کد خبر: 83726427
۱ نفر

برچسب‌ها

نگرانی بابت دفن زباله‌های عفونی در استان سمنان وجود ندارد

سمنان- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان سمنان گفت: زباله‌های عفونی و بیمارستانی در سراسر استان به روش اصولی و براساس دستورالعمل بهداشتی، پس از بی‌خطرسازی و حمل ایزوله، در عمق ۲ متری دفن می‌شود.

امیر عبدوس روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا، ابراز داشت: طبق دستورالعمل‌های بهداشتی پسماندهای پزشکی پس از بی‌خطرسازی با دستگاه اتوکلاو با خودروهای مخصوص به محل دفن منتقل می‌شود.

وی ادامه داد: در دفن زباله‌های عفونی پس از بی‌خطرسازی ز،باله در عمق ۲ متری دفن و سپس به ارتفاع نیم‌متر زباله‌های عفونی با آهک پوشانده می‌شود  وسپس به ارتفاع نیم متر خاک روی لایه آهک را می‌پوشاند.

وی بیان کرد: پسماندهای پزشکی در سراسر استان سمنان به جز شهر سمنان به روش کاملا بهداشتی و اصولی دفن می‌شود و هیچ نگرانی وجود ندارد.

عبدوس خاطرنشان کرد: شهر سمنان مجهز به دستگاه زباله‌سوز است و خاکستر  زباله‌های عفونی و بیمارستانی در سمنان پس از سوزانده شدن در دستگاه‌های زباله سوز، طبق دستورالعمل بهداشتی دفن می‌شود.

مدیرکل حفاظت محیط‌ زیست استان سمنان تصریح کرد: دستگاه زباله سوز در جنوب شهر سمنان واقع است.

در شرایط عادی سالانه ۸۰۴ تن زباله بیمارستانی در استان سمنان تولید می شود که اجرای طرح خنثی و بی خطرسازی این زباله ها در بیمارستان ها انجام می شود و در زمان حاضر با توجه به شیوع ویروس کرونا، زباله‌های عفونی در استان سمنان افزایش یافته است و دفن بهداشتی پسماندهای پزشکی یکی از دغدغه‌های مردم استان است که خبرنگار ایرنا موضوع را بررسی کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =