ادامه کنترل سختگیرانه در ورودی‌های خوزستان

اهواز - ایرنا - استاندار خوزستان گفت: کنترل سختگیرانه در ورودی‌های خوزستان برای مقابله با ویروس کرونا همچنان با جدیت ادامه دارد و بی‌شک با همت همه‌جانبه می‌توانیم از این شرایط سخت نیز سربلند عبور کنیم.

به گزارش ایرنا غلامرضا شریعتی عصر سه شنبه در آیین رزمایش دفاع بیولوژیک قرارگاه کربلای نیروی زمینی سپاه به منظور ضدعفونی معابر و مقابله با ویروس کرونا در اهواز بیان کرد: مقابله و مبارزه با این ویروس خطرناک و جدید که سراسر جهان را گرفتار خود کرده از اقدامات جامع و حیاتی برای حفظ سلامت شهروندان است.

وی افزود: انتظار می رود مردم برای کارهای غیرضروری از منزل خارج نشده و تلاش کنند از هرگونه تماس با افراد که راهی برای انتقال ویروس است، خودداری کنند.

استاندار خوزستان ادامه داد: کنترل جاده های خوزستان، تعطیلی بازار و همچنین محدودیت ترافیکی و تعطیلی ادارات و مدارس همگی در راستای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا انجام شده تا سلامت جامعه را حفظ کنیم.

وی افزود: شهروندان باید این ویروس را جدی گرفته و توصیه های وزارت بهداشت را رعایت کنند تا بتوانیم شعار " کرونا را شکست می دهیم " را به واقعیت تبدیل کنیم.

شریعتی گفت: قرارگاه کربلا به واسطه همت بلندشان و حضور همیشگی خود برای دفاع از کیان این کشور اکنون نیز به میدان آمده و تمام امکانات خود را از استان های دیگر برای گندزدایی نقاط مختلف اهواز و خوزستان بسیج کرده که جا دارد از زحمات ارزشمند مسوولان قرارگاه کربلا تقدیر کنیم.

وی بیان کرد : نیروهای سپاه ولیعصر (عج) و آتش نشانی اهواز نیز از ابتدای شیوع ویروس کرونا با تمام ظرفیت در میدان حضور داشته که اقدامات آنها شایسته تقدیر است.

استاندار خوزستان افزود: استمرار این اقدامات موثر به ویژه در مناطق پر خطر از ضرورت ها برای حفظ سلامت شهروندان است؛ انتظار می رود مردم نیز در این زمینه همکاری لازم را داشته باشند.

وی ادامه داد: هم اکنون شرایط خوزستان از لحاظ ویروس کرونا پایدار بوده و امید است با همت نیروهای خدمت رسان و مردم ، خوزستان جزو نخستین استان هایی باشد که این ویروس را ریشه کن می کند.

رزمایش دفاع بیولوژیکی شهدای سلامت با هدف ارتقای سطح آمادگی یگان های جنگ نوین برای مقابله با حملات احتمالی بیولوژیک دشمن به صورت همزمان در خوزستان و نقاط مختلف کشور عصر سه شنبه در اهواز برگزار شد و روزهای چهارشنبه و پنجشنبه نیز عملیات ضدعفونی اجرا می شود.

ویروس کرونا یا کووید – ۱۹ ، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد و تاکنون به بیش از ۱۷۰ کشور سرایت کرده و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته تا وضعیت فوق العاده اعلام کند.

تاکنون ۵۰۲ نفر در خوزستان به این ویروس مبتلا شده اند که از این تعداد ۶۵ نفرفوت شدند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =