انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان درگذشت احمد زاویه را تسلیت گفت

تهران - ایرنا - انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان در پیامی درگذشت احمد زاویه عضو شورای سردبیری خبرگزاری فارس را تسلیت گفت.

در پیام انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان آمده است: خبر درگذشت احمد زاویه عضو شورای سردبیری خبرگزاری فارس که در عرصه‌های مختلف از جمله در حوزه اطلاع‌رسانی و رسانه دارای شخصیتی انقلابی و متواضع بود، موجب تاسف و تاثر فراوان شد.
مرحوم زاویه از اعضای فعال انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان بود و اقدامات موثر، ماندگار و مثبتی در حوزه رسانه و اطلاع رسانی  برداشت.
انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان این ضایعه و مصیبت را به خانواده معزای زاویه و همکاران مرحوم در خبرگزاری فارس تسلیت عرض کرده، و برای ایشان از خداوند متعال علو درجات و رحمت و غفران الهی و صبر و اجر برای بازماندگان مسئلت می نماید.

شماری از مسئولان کشور نیز با صدور پیام های جداگانه درگذشت این فعال رسانه را تسلیت گفتند.

پیام تسلیت معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ

محمد خدادی نیز در پیامی درگذشت زنده‌یاد «سیدعبدالله سیداحمدی زوایه»، روزنامه‌نگار پیشکسوت و متعهد و عضو شورای سردبیری خبرگزاری فارس را تسلیت گفت.‏
 
وی در ادامه این پیام درگذشت این فعال رسانه‌ای را به خانواده گرامی ایشان، جامعه رسانه‌ای کشور، و همکارانش در مجموعه خبرگزاری فارس تسلیت گفت و برای بازماندگان، صبر و اجر مسئلت کرد.

پیام تسلیت مدیر عامل ایرنا

مدیرعامل سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) نیز در پیامی به مدیرعامل خبرگزاری فارس درگذشت همکار فقید زنده ‌یاد سید عبدالله سید احمدی زاویه، خبرنگار باسابقه و عضو شورای سردبیری آن خبرگزاری را تسلیت گفت.

در پیام سید ضیا هاشمی آمده است: خبر درگذشت همکار فقید زنده‌یاد سید عبدالله سید احمدی زاویه، خبرنگار باسابقه و عضو شورای سردبیری آن خبرگزاری موجب تالم و تاثر شد.‏ رسالت اطلاع‌رسانی امری مهم و مقدس است که آن عزیز سفرکرده عمر خود را به آن اختصاص داد.

وی در ادامه این پیام، فقدان ایشان را به خانواده گرامی‌اش و جامعه خبری، به ‌ویژه همکاران او در خبرگزاری فارس تسلیت گفت و برای بازماندگان، صبر و اجر مسألت کرد. ‏

پیام تسلیت سخنگوی وزارت امور خارجه

سخنگوی وزارت امور خارجه درگذشت زنده یاد سید عبدالله سید احمدی زاویه از روزنامه‌نگاران پرسابقه و عضو شورای سردبیری خبرگزاری فارس را به خانواده و همکاران ایشان و جامعه رسانه ای کشور تسلیت گفت و از درگاه خداوند متعال برای آن مرحوم رحمت و غفران و برای بازماندگان صبر و اجر مسئلت کرد.

زنده‌یاد «سیدعبدالله سیداحمدی زاویه» به علت ابتلا به کرونا، ظهر روز گذشته در بیمارستان بقیةالله تهران درگذشت.

کرونا و آخرین اطلاعات پیرامون آن
رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون ۲۴ هزار و ۸۱۱ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده، هزار و ۹۳۴ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۸ هزار و ۹۳۱ نفر نیز بهبود یافته‌اند.
کیانوش جهانپور عصر سه شنبه درباره آخرین وضعیت ابتلای قطعی به ویروس کرونا در کشور و فوت ناشی از آن اظهار داشت: بر اساس یافته های آزمایشگاهی از ظهر دیروز دوشنبه تا امروز( سه شنبه پنجم فروردین ۹۹)، ۱۷۶۲ مورد جدید ابتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد و تعداد مبتلایان به این بیماری در کشور به ۲۴ هزار و ۸۱۱ نفر رسید.
وی ادامه داد: خوشبختانه تاکنون هشت هزار و ۹۳۱ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ بهبود یافته و ترخیص شده‌اند و این روند روز به روز در حال افزایش است.
جهانپور گفت: در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۲۲ نفر جان خود را از دست دادند و مجموع درگذشتگان این بیماری در کشور به ۱۹۳۴ نفر رسید.
وی بیان کرد: تا صبح امروز بیش از ۴۱ میلیون نفر در غربالگری کرونا و طرح بسیج ملی مقابله با کرونا مشارکت کرده‌اند. توصیه وزارت بهداشت ادامه مشارکت مردم در سامانه salamat.gov.ir است.
وی ادامه داد: افرادی که علائم ابتلا به این بیماری را دارند در سامانه ثبت نام کنند. همکاران ما با آنها تماس می‌گیرند و اگر نیازی به ارجاع به مراکز درمانی داشته باشند این کار انجام می‌شود.

حداکثر یک سوم کارکنان ادارات شیفت باشند

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت درباره وضعیت اداره‌ها اظهار کرد: موضوع تعطیلی ادارات در ستاد ملی مقابله با کرونا مورد بحث قرار گرفته و با نظر وزیر مربوطه، حداکثر تا یک سوم جمعیت کارکنان برای فقط امور ضروری مردم به صورت شیفت بندی یا کشیک باید در اداره‌ها یا سازمان‌ها حاضر شوند. با این فاصله گذاری انجام شده، کاهش حضور کارکنان انجام می‌شود.
جهانپور گفت: طرح فاصله گذاری اجتماعی نیز به ستاد ملی کرونا ارجاع شد و قرار است با تشکیل کمیته امنیتی و اجتماعی این ستاد به ریاست وزیر کشور، با توجه به الگوهای بومی و ساختار اجتماعی کشور، اقدامات لازم برای فاصله گذاری اجتماعی برای ورود و خروج از شهرها تصمیم گیری شود.
وی درباره موارد مطرح شده در فضای مجازی در مورد استفاده از بخور و سشوار برای درمان کووید ۱۹ نیز اظهار کرد: این موارد هیچ منبع رسمی و علمی مبتنی بر شواهد علمی ندارد. استفاده از سشوآر به هیچ وجه توصیه نمی‌شود و حتی ممکن است اثر معکوس داشته باشد. مدرکی در مورد مفید بودن استفاده از بخور در زمینه درمان بیماری کووید ۱۹ وجود ندارد و این موارد حداکثر شایعه هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =