باشگاه‌ها و تیم‌های ورزشی به تصمیمات ستاد مقابله باکرونا پایبند باشند

تهران - ایرنا - ستاد مقابله با کرونا در ورزش روز سه‌شنبه در اطلاعیه شماره ۷ خود از باشگاه‌ها و تیم‌های ورزشی خواست همچنان به تصمیمات این ستاد از جمله تعطیلی مسابقات و تمرینات پایبند بوده و از آغاز تمریناتی که تهدیدی برای سلامت ورزشکاران محسوب می‌شود، خودداری کنند.

در این اطلاعیه آمده است: با توجه به اینکه تصمیمات ستاد مقابله با کرونا در ورزش با هماهنگی کامل با ستاد ملی اتخاذ شده بنابراین تعطیلی مسابقات و تمرینات تیم‌های ورزشی در سراسر کشور نیز که برای حفظ سلامت ورزشکاران و علاقه‌مندان به ورزش اعلام شده، همچنان لازم الاجراست.

 در بخش دیگری از اطلاعیه شماره ۷ آمده است: اهمیت موضوع سلامت مردم به حدی است که هرگونه تجمعی از طرف ستاد ملی مقابله با کرونا در سطح کشور ممنوع است.  شایسته است باشگاه‌داران به این مهم توجه جدی داشته باشند و از آغاز تمرینات ورزشی خودداری کنند زیرا در صورت ارتکاب به چنین تخلفی با برخورد قانونی مواجه خواهند شد، ضمن اینکه مسوول به مخاطره انداختن سلامت ورزشکاران نیز خواهند بود.

این اطلاعیه در بخش دیگری آورده است:‌ بیماری کرونا همانطور که سازمان بهداشت جهانی عنوان کرده در سطح دنیا از اپیدمی به پاندمی تبدیل شده است و در شرایطی که کشورهای درگیر در سطح دنیا مسابقات خود را معلق کرده  و حتی بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ به تعویق افتاده است، انتظار می‌رود باشگاه‌ها نیز با درک عمیق موضوع از آغاز تمرینات خودداری کنند.

ستاد مقابله با کرونا در ورزش در اطلاعیه شماره ۷ خود تصریح کرده است: بدیهی است درباره زمان آغاز تمرینات و مسابقات ورزشی پس از هماهنگی با ستاد ملی مقابله با کرونا و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اطلاع رسانی لازم، به موقع انجام خواهد شد و باشگاه‌ها نباید از این نظر نگران باشند.

این ستاد همچنین از عموم ورزشکاران و علاقه‌مندان به ورزش خواست توصیه‌های ستاد ملی مقابله با کرونا از جمله ماندن در خانه به منظور قطع زنجیره کرونا را رعایت کرده و در این روزها با ورزش در خانه شادابی، نشاط و سلامتی را به خانواده‌های خود هدیه کنند.

تاکنون ۲۴ هزار و ۸۱۱ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده، هزار و ۹۳۴ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۸ هزار و ۹۳۱ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =