ورود سامانه بارشی به لرستان

خرم‌آباد - ایرنا - مدیرکل هواشناسی لرستان گفت: از فردا چهارشنبه ۶ فروردین ماه سامانه بارشی با ۲موج وارد اسمان استان می‌شود.

بهروز مرادپور پور روز سه شنبه در جمع خبرنگاران بیان کرد: موج اول سامانه بارشی از بعد از ظهر چهارشنبه به استان وارد می شود.
وی با بیان اینکه رگبار باران گاهی رعدوبرق، وزش باد شدید، کاهش دمای روزانه در همه نقاط استان پیش بینی می شود،اظهار داشت: این موج بعدازظهر جمعه از استان خارج می شود.
وی ادامه داد: در برخی نقاط با آبگرفتگی معابر عمومی و رواناب های سطحی، اختلال در تردد جاده ای،  لغزندگی سطح جاده ها، مه آلود شدن هوا به همراه کاهش میدان دید افقی و در نواحی مستعد با احتمال رگبار تگرگ پیش بینی می شود.
مرادپور تاکید کرد:هم استانیها از تردد غیرضروری به ویژه در محورهای مواصلاتی ، به همراه داشتن تجهیزات زمستانی ،عدم صعود به ارتفاعات ، فاصله گرفتن از رودخانه ها و مسیل ها و سایر اقدامات پیشگیرانه لازم اجتناب کنند.
وی گفت: درصورت عدم تغییر در نحوه حرکت فعالیت سامانه بارشی، از جمعه شب و طی روزهای شنبه و یکشنبه موج دوم سامانه بارشی که با مقادیر قابل توجهی از بارش همراه بوده وارد جو منطقه می شود که متعاقبا اطلاع رسانی لازم صورت می گیرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =