۵ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۵۴
کد خبرنگار: 1258
کد خبر: 83726398
۰ نفر

برچسب‌ها

مسیر عبور روان‌آب‌ها در شهر فرون‌آباد پاکدشت باز شده است

تهران- ایرنا- شهردار فرون‌آباد از توابع شهرستان پاکدشت گفت:با لایروبی کلیه مسیل‌ها، کانال‌های انتقال آب و جوی‌های شهر، مسیر عبور روان‌آب‌ها به ویژه در حاشیه بزرگراه امام رضا(ع) باز شده و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

کوروش میرزایی روز سه‌شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: شهر فرون آباد به دلیل واقع شدن در جنوب محور امام رضا(ع)، در هنگام بروز بارندگی شدید در خطر وقوع سیلاب قرار دارد و در این مواقع همیشه حجم زیادی از آب به سمت مناطق مسکونی جریان پیدا پیدا می‌کند.

وی افزود: ارتفاعات موسوم به " چهل قز و سنگ‌تراشان" در شمال محور امام رضا(ع) و شهر فرون‌آباد واقع شده که با کمترین میزان بارندگی، حجم زیادی از آب از این ارتفاعات به سمت محور امام رضا(ع) منتقل می‌شود و کانال انتقال آب زیر این محور، پاسخگوی عبور آب نیست و سیلاب وارد این محور مواصلاتی مهم می‌شود.

شهردار فرون آباد گفت: بارش‌های شدید ابتدای هفته باعث وقوع سیلاب در بخش شمالی محور امام رضا(ع) شد که بخشی از این آب نیز به محور امام رضا(ع) وارد شد.

میرزایی افزود: با همکاری مستقیم ترکاشوند شهردار قیامدشت و سروان علی‌محمدی فرمانده حوزه مقاومت بسیج یک حضرت امیرالمومنین(ع)، سیلاب بخش‌های شمالی فرون‌آباد که به سمت مسکن مهر و منازل مسکونی شهر سرازیر شده بود به سمت کانال های روباز هدایت شد.

وی اظهار کرد: کانال انتقال پساب تهران پس از گذشتن از منطقه قیامدشت و حصار امیر، از جنوب فرون آباد عبور می‌کند که ریختن مقدار زیادی زباله به ویژه بطری‌های پلاستیکی باعث مسدود شدن دهانه کانال در این منطقه می‌شود و آب به مناطق مسکونی وارد می‌شود.

شهردار فرون‌آباد گفت: طی روزهای اخیر، عوامل شهرداری با باز کردن مسیر کلیه انهار، مسیل‌ها و کانال‌های انتقال آب و نصب نیوجرسی (دیواره بتنی)، امکان عبور آب در هنگام بارش شدید باران را فراهم کرد.

وی اظهار کرد: با توجه به اخطاریه‌های سازمان هواشناسی و مدیریت بحران استانداری تهران و فرمانداری پاکدشت، شهرداری فرون‌آباد در آماده‌باش کامل به سر می‌برد تا در برابر هر گونه سیل مقابله کند.

پاکدشت با دو بخش مرکزی و شریف آباد و سه شهر فرون آباد، پاکدشت و شریف آباد در ۲۰ کیلومتری جنوب شرق تهران و در مسیر محور امام رضا(ع) واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =