ستاد اجرایی فرمان امام (ره) ۸۰ هزار بسته بهداشتی در یزد توزیع کرد

یزد- ایرنا - مسوول قرارگاه جهادی خدمت رسانی ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در یزد گفت: برای مقابله با بیماری کرونا و در راستای تامین سلامت مردم ۵۰ هزار عدد ماسک و ۳۰ هزار جفت دستکش در مناطق محروم استان توزیع شد.

حسن دهشیری عصر سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: تاکنون ۹ مرحله عملیات گندزدایی معابر و مکان‌های عمومی با صرف ۵۴ هزار لیتر مواد ضدعفونی نیز صورت گرفت.

وی توزیع ۵۰۰ بسته بهداشتی و ژل را از دیگر اقدام ها ذکر کرد و گفت : تاکنون ۴۵۰ میلیون ریال به گروه‌های جهادی برای اجرای برنامه‌های بهداشتی و کمک‌رسانی به مردم پرداخت شد.

تاکنون  ۷۷۶ نفر در استان یزد به کرونا مبتلا شدند و ۷۶ نفر هم  فوت کردند.

کرونا  نخستین‌بار در شهر ووهان مرکز استان هوبی چین شناسایی شد و تاکنون به بیش از۱۶۰ کشور سرایت کرده و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشت تا وضعیت فوق العاده اعلام کند.

نخستین مورد آن در ایران ۲۹ بهمن ۹۸ در قم شناسایی و سپس رسانه ای شد. 

این بیماری قابل پیشگیری است و به‌راحتی با مشارکت شهروندان و با  راهکارهای ساده مانند شست و شوی مکرر دست‌ها با آب صابون، استفاده از ماسک و دستکش در بیرون خانه و تعویض به هنگام آن، مصرف مایعات گرم، دست ندادن و روبوسی نکردن با دیگران، خودداری از تماس دست با چشم‌ها، بینی و دهان، حفظ فاصله یک و نیم متری با افراد بیمار و ماندن بیماران در خانه می‌توان از میزان شیوع و ابتلای ویروس کرونا جلوگیری کرد.

علایم ابتلای به ویروس کرونا شامل تب، سرفه، تنگی نفس، علایم گوارشی و در موراد شدید عفونت ریه (پنومونی)، سندرم تنفسی حاد و نارسایی کلیه است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =