استاندار ایلام: تبعیت از مصوبات ستاد مقابله با کرونا الزامیست

ایلام- ایرنا - استاندار ایلام گفت: تمامی دستگاه های عضو ستاد استانی مقابله با کرونا باید از مصوبات ستاد تبعیت کنند.

قاسم سلیمانی دشتکی عصر سه شنبه در نشست اعضای ستاد مقابله با کرونای استان ایلام اظهار داشت: ورودی های استان با همراهی نیروی انتظامی، سپاه و سایر ارگان های مسوول کنترل می شود ولی باید خروجی ها نیز با دقت بیشتری مورد رصد قرار گیرند تا افرادیکه مشکوک به ویروس کرونا هستند ضمن شناسایی از انتقال آن به سایر افراد جلوگیری شود.

وی افزود: هم اکنون کنترل تب سنجی در ۱۰ شهرستان استان ایلام انجام می شود.

استاندار ایلام بر لزوم مسدود کرون جاده های فرعی با هماهنگی پلیس راه نیروی انتظامی برای جلوگیری از تردد افرادیکه مشکوک به ویروس کرونا هستند، تاکید کرد.

سلیمانی دشتکی با قدردانی از عملکرد اتاق اصناف استان در تعطیلی صنوف غیرضروری در سطح ایلام گفت: خوشبختانه اکثریت صنوف به این مصوبه ستاد تمکین کرده اند.

وی با اشاره به راه اندازی سامانه غربالگری برای اطلاع از وضعیت سلامتی افراد یادآور شد: ۵۰ درصد خانوارهای ایلامی تاکنون در این سامانه ثبت کرده و شرایط آنها مورد بررسی قرار گرفته است.

وی از عموم رسانه ها بویژه صدا و سیمای مرکز ایلام خواست با استفاده از ظرافت های هنری در جهت اقناع عمومی برای تشویق مردم به منظور خارج نشدن از منزل بویژه در ایام نوروز تلاش کنند.

استاندار ایلام بر اجرای تمامی مصوبه های ستاد مقابله با کرونا توسط ‌دستگاه های عضو تاکید کرد و جمع آوری زباله ها و پسماندهای موجود از سوی شهرداری ها را از مواردی ذکر کرد که باید به وقت رعایت شود.

سلیمانی دشتکی با اشاره به اختیاراتی که از سوی رهبر معظم انقلاب به ستاد مقابله با ویروس کرونا داده شده است، گفت: برخی از ممنوع بودن ورود افراد در استان های دیگر سخن می گویند در حالیکه در تماس با استانداران این استان ها این موضوع تکذیب شد.

وی با اشاره به اینکه بیشتر افرادیکه در روزهای گذشته وارد استان شده اند، ایلامیان ساکن در سایر استان ها هستند که برای دیدن خانواده خود وارد ایلام شده اند، تاکید کرد: موافق حضور افراد غیربومی در استان با توجه به خطر سرایت ویروس کرونا نیستیم و باید مطابق تصمیمات ستاد با این افراد برخورد شود.

استاندار ایلام افزود: بیشتر افراد غیربومی که در این ایام وارد استان می شوند از کارکنان و متخصصان شاغل در پروژه های نفت و گاز و سایر صنوف بوده و برخی نیز کالاهای مورد نیاز استان را وارد می کنند که باید با رعایت اصول بهداشتی و اطمینان از سلامت آنان نیازهای استان به کالاها و خدمات نیز تامین شود.

سلیمانی دشتکی با اشاره به نامگذاری امسال از سوی رهبر معظم انقلاب مبنی بر جهش تولید گفت: تحقق اهداف امسال مستلزم حمایت بیش از پیش از تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی است، شرایط کنونی نیز با همت همه مسوولان به پایان می رسد و همه باید در جهت تقویت بنیه اقتصادی کشور و استان حرکت کنیم.

با احتساب ۱۷ مورد جدید تعداد کل مبتلایان به کرونا در ایلام به ۲۰۰ نفر افزایش یافت، ۱۱ نفر نیز جان خود را از دست داده اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =