۵ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۴۷
کد خبرنگار: 2184
کد خبر: 83726354
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

بابلی‌ها برای شکست کرونا نرم‌افزار طراحی کردند

ساری - ایرنا - دانشگاه علوم پزشکی بابل برای سرعت بخشی در شکست ویروس کرونا نرم افزار چند بعدی طراحی کرد.

مدیر فناوری و اطلاعات دانشگاه علوم پزشکی بابل در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: تیم فناوری اطلاعات این دانشگاه برای شهروندان بابلی نرم افزاری را طراحی کرده که خود اظهاری در خصوص وضعیت سلامت شهروندان یکی از ابعاد آن است.

مهدی اکبری روزر سه شنبه افزود: شهروندان بابلی مشکوک به کرونا علاوه بر اینکه از طریق این نرم افزار آخرین وضعیت سلامتی خود را برای بررسی دانشگاه علوم پزشکی بابل ثبت می کنند دارای قابلیت های دیگری چون اعلام مراکز خدمات درمانی و ساعت های مراجعه شهروندان به این مراکز را به آنها اطلاع می دهد.

وی بیان کرد: این نرم افزار سبب می شود که اگر شهروندان نیاز به خدمات درمانی داشته باشند به طور دقیق به آنها اطلاع داده می شود که در چه ساعتی و به کدام مرکز درمانی باید مراجعه کنند.

اکبری گفت: شهروندان از طریق این نرم افزار می توانند کمک های خیرخواهانه خود را برای مراکز درمانی اهداء کنند.

وی بیان کرد: همچنین در این نرم افزار بخشی به نام قاب ماندگار طراحی شده است که تلاش های شبانه روزی سربازان  خط مقدم جنگ با کرونا به تصویر کشیده می شود.

اکبری در ادامه گفت: این نرم افزار ویژه گوشی های اندروید می باشد و برای دانلود اپلیکیشن روی لینک زیر کلیک کنید.
http://coronaapp.mubabol.ac.ir/download/babolcoronaapp.apk

در حال حاضر بیماران مشکوک به کرونای بستری در بیمارستان های بابل به ۳۲۰ نفر کاهش یافته است و ۱۵۰ تخت در بیمارستان های شهرستان در صورت نیاز به بستری بیماران مشکوک به این ویروس خالی است.

دانشگاه علوم پزشکی بابل هفت بیمارستان آموزشی درمانی شامل بیمارستان آیت الله روحانی ، شهید یحیی نژاد ، شهید بهشتی ، بیمارستان ۱۷ شهریور مرزیکلا ، بیمارستان کودکان امیرکلا ،مرکز ناباروری فاطمه الزهرا  و همچنین بیمارستان پرتو درمانی شهید رجایی بابلسر را زیر پوشش دارد.

شهرستان بابل دروازه ورودی بیماری کرونا به مازندران بود و با شناسایی ۲ شهروندی که به قم سفر داشتند و قرنطینه کردن آنها در بیمارستان ، شیپور ورود کرونا به مازندران را به صدا در آوردند.

در جدیدترین گزارش ارائه شده از سوی رییس دانشگاه علوم پزشکی بابل، تاکنون ۱۰ هزار بیمار مشکوک به ویروس کرونا از سوی مراکز درمانی این شهرستان پذیرش شدند.

شهرستان ۵۳۱ هزار نفری بابل که دارای شش بخش و هفت شهر می باشد از دو هفته پیش تاکنون در وضعیت قرمز قرار گرفت و از مردم خواسته شد برای شکست کرونا از خانه خارج نشوند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha