آغاز رزمایش شهدای عرصه سلامت در گیلان

رشت - ایرنا - رزمایش شهدای عرصه سلامت از روز سه شنبه توسط سپاه قدس گیلان آغاز بکار کرد.

فرمانده لشکر عملیاتی مردم پایه ۱۶ قدس گیلان در خصوص اجرای این رزمایش در مصاحبه با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: رزمایش شهدای عرصه سلامت با دستور فرماندهی کل و فرماندهی نیروی زمینی سپاه در پی دستور مقام معظم رهبری به ستاد کل نیروهای مسلح آغاز شد.

سرهنگ بهروز دولتی افزود: این رزمایش به جهت پاکسازی، بهداشتی و درمانی با محوریت قرارگاه غدیر شمال نیروی زمینی سپاه و با مشارکت تیپ نیروی مخصوص میرزا کوچک و لشکر عملیاتی ۱۶ قدس گیلان اجرا می‌شود.

وی با اشاره به حضور تیم‌های جنگ نوین لشکر عملیاتی ۱۶ قدس گیلان و نیم نیرو مخصوص میرزاکوچک در رزمایش شهدای عرصه سلامت اشاره و بیان کرد: افزایش روحیه عمومی مردم و تمرین اقدامات پدافند بیولوژیک از جمله اهداف این رزمایش است.

وی ادامه داد: لشکر عملیاتی ۱۶ قدس گیلان و تیم نیرو مخصوص میرزاکوچک از نخستین روزهای شیوع کرونا اقدامات لازم برای مقابله با این ویروس را آغاز کرده و رزمایش شهدای عرصه سلامت نیز در این راستا در شهر رشت و همچنین محدوده جغرافیایی تحت فعالیت تیپ نیرو مخصوص میرزاکوچک انجام می‌شود.

فرمانده لشکر عملیاتی مردم پایه ۱۶ قدس گیلان به برنامه این رزمایش اشاره و خاظرنشان کرد: پاکسازی اماکن و معابر عمومی، رفع آلودگی اماکن حساس شهر، ایزوله کردن محل قرنطینه بیماران کرونایی و انتقال بیماران به کمک بهداری سپاه قدس گیلان از جمله این اقدامات است.

دولتی با اشاره به زمان سه روزه برگزاری رزمایش شهدای عرصه سلامت در گیلان تصریح کرد: این رزمایش از امروز پنجم فروردین ماه آغاز و تا روز هفتم نیز ادامه خواهد یافت و امیدواریم که طی این سه روز به تمامی اهداف این رزمایش دست یابیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =