مالکان جهرمی، از دریافت اجاره‌بهای بیش از ۱۰۰واحد تجاری صرف نظر کردند

شیراز-ایرنا-در شرایطی که شیوع بیماری کرونا بر فعالیت برخی بازاریان و اصناف تاثیر منفی گذاشته و بازار آنها را کساد کرده است، چندین مالک جهرمی با پیوستن به پویش بخشیدن اجاره‌بهای ملک، اجاره‌بهای اسفند۹۸ یا فروردین ۹۹ و یا هر۲ ماه بیش از ۱۰۰ واحد تجاری را به مستاجران خود بخشیدند.

خانباز یزدانجو، مالک چند واحد تجاری و رستوران در جهرم، اجاره‌بهای ۶ ماه مستاجران خود را بخشید.

وی که دارای۶۰ هکتار باغ است، حقوق سه ماه از کارگرانش را که در باغ او فعالیت دارند نیز پیش‌پرداخت کرده است.

این فرد خیّر، دلیل بخشش اجاره بهای مغازه‌های خود را کسادی بازار و تعطیل بودن مغازه‌ها به دلیل جلوگیری از شیوع بیماری کرونا اعلام کرد.

پس از انتشار اخبار بخشش گسترده‌ اجاره‌بهای ملک‌ها در جهرم، چند مالک و مستاجر دیگر نیز در تماس با خبرنگار ایرنا از بخشیدن اجاره‌بهای ملک‌های خود خبر دادند.

خیّر دیگری که مهربانی را وسعت بیشتری بخشید، حاج مصطفی دادگر بود که اجاره‌بهای ۶۹ باب مغازه‌های خود را که مستاجران آنها به دلیل ویروس کرونا محل کسب خود را تعطیل کرده بودند، به مستاجرانش بخشید و از دریافت اجاره‌بها صرف نظر کرد.

ناصر منوچهری، مالک ۹ باب مغازه در جهرم نیز فقط نیمی از اجاره‌بهای اسفندماه ۹۸ مستاجران خود را دریافت کرد و مابقی را بخشید.

دستکم هشت مالک دیگر نیز در شهر جهرم اجاره‌بهای یک یا ۲ ماه را به مستاجران خود بخشیده‌اند، برخی از مالکان هم اجاره‌بهای اسفند۹۸ و فروردین ۹۹ را به صورت نیم بها از مستاجران دریافت کرده‌اند.

با همدلی و مهربانی مردم، پویش بخشیدن اجاره‌بهای ملک، جلوه و نمود بیشتری به خود گرفته و شمار زیادتری از خیران جهرمی، گام در راه ایثار و معرفت نهاده‌اند تا از رنج دشواری معیشتی که این روزها به علت شرایط بیماری کرونا بر مستاجران تحمیل شده است، بکاهند، این پویش فراتر از مرزهای کشورمان رفته و ایرانیان مقیم خارج را در برگرفته است.

مهران اقتصادی نیز از شهروندان جهرمی ساکن خارج کشور، اجاره‌بهای پنج باب مغازه‌ خود را بخشید. وی در تهیه‌ اقلام بهداشتی نیز به دانشگاه علوم پزشکی جهرم کمک‌هایی اهدا کرد.

شهرستان جهرم در فاصله ۱۹۳ کیلومتری جنوب شرقی شیراز قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =