توافق آبه و باخ برای برگزاری المپیک توکیو در سال ۲۰۲۱

تهران- ایرنا- به گفته نخست وزیر ژاپن، وی امروز (سه‌شنبه) با برگزاری کنفرانسی تلفنی با مقامات کمیته بین‌المللی المپیک، پیشنهاد تعویق یک ساله المپیک ۲۰۲۰ را مطرح کرده که با موافقت ۱۰۰ درصدی «توماس باخ» رییس کمیته بین‌المللی المپیک مواجه شده است.

اقدام امروز «شینزو آبه» چشمگیرترین گامی بود که تا بدین جا و در بحبوحه افزایش روزافزون درخواست‌ها مبنی بر تعویق بازی‌های المپیک توکیو به دلیل شیوع ویروس کرونا، برداشته شده است.

آبه در این خصوص گفت: پیشنهاد تعویق یک ساله را مطرح کردم؛ باخ موافقت ۱۰۰ درصدی خود را اعلام کرد و توافق کردیم که المپیک در تابستان سال ۲۰۲۱ برگزار شود.

این پیشنهاد یک روز پس از آن مطرح شد که آمریکا به صف طویل کشورهایی پیوست که خواستار تعویق المپیک شده بودند؛ کشورهایی که برخی از آنها متعهد شده‌اند که در صورت آغاز بازی‌ها در جولای و طبق برنامه قبلی از اعزام کاروان المپیکی خود به توکیو خودداری خواهند کرد.

آبه افزود: با توجه به شرایط کنونی و برای تمامی ورزشکاران، پیشنهاد تعویق یک ساله را مطرح کردیم تا در امنیت و اطمینان آن را برگزار کنیم.

کمیته بین‌المللی المپیک روز یکشنبه اعلام کرد که این نهاد سناریوهای جایگزین را برای برگزاری المپیک بررسی خواهد کرد و بدین منظور مهلت چهار هفته‌ای را تعیین کرد تا تصمیم نهایی را اتخاذ کند.

کمیته بین‌المللی المپیک و مقامات ژاپنی تا پیش از این مصرانه معتقد بودند که بازی‌ها لغو نشده و به تعویق نیز نخواهد افتاد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =