حاجی میرزایی: ۷۰ درصد دانش‌آموزان جهان در تعطیلی به سر می‌برند

تهران-ایرنا- وزیر آموزش و پرورش گفت: بیش از ۱ میلیارد و ۲۶۰ میلیون دانش‌آموز که شامل ۷۰ درصد دانش‌آموزان جهان می‌شود، بدلیل ویروس کرونا‬⁩ در تعطیلی به‌ سر می‌برند.

«محسن حاجی میرزایی» عصر امروز با انتشار یک پیام در صفحه توییتر خود نوشت: ‏تلاش معلمان ایرانی برای زنده‌نگه‌داشتن جریان آموزش کم‌نظیر است.

وی در این توییت عنوان کرد: با راه‌اندازی سیستم ارتباط مجازی معلم-دانش‌آموز برای اولین بار این تهدید را به فرصت تبدیل خواهیم کرد.

به گزارش ایرنا، حاجی میرزایی پیشتر در جلسه هیات دولت گفته بود که براساس گزارش یونسکو ۳۳۰ میلیون دانش آموز به صورت سراسری و اگر تعطیلات محدود منطقه ای را در نظر بگیریم ، حدود ۵۰۰ میلیون نفر دانش آموز متاثر از ویروس کرونا شده اند.

وزیر آموزش و پرورش همچنین اعلام کرد که در خصوص تعطیلی مدارس،  آموزش و پرورش تابع سیاست های ستاد ملی مبارزه با کرونا است.

حاجی میرزایی با بیان اینکه مهم ترین ماموریت آموزش و پرورش این روزها این است که  تعطیلی مدارس منجر به تعطیلی آموزش نشود، خاطرنشان کرد: تمام تلاش آموزش و پرورش این است که سال تحصیلی را با کمترین آسیب و نقص در آموزش به پایان ببریم.

به گفته وی، به منظور  به حداقل رساندن نقص در آموزش دانش آموزان،  آموزش تلویزیونی را تدارک دیده ایم که به جهت اینکه این وقفه در تحصیل دانش آموزان ایجاد نشود،آموزش در تلویزیون  از ده به ۲۸ نوبت و از یک شبکه به سه شبکه افزایش یافته است.

وزیر آموزش و پرورش همچنین در این جلسه از طراحی سامانه ای در آموزش و پرورش خبرداد و گفت:  از این هفته سامانه ای عملیاتی می شود که همه معلمان ، مدیران و دانش آموزان به این سامانه مرتبط باشند و ارتباط میان معلمان و دانش آموزان برقرار شود.

 مدارس، دانشگاه ها و مراکز آموزشی کشور برای مقابله با ویروس کرونا از اوایل اسفند ماه تا پایان سال ۹۸ تعطیل شدند و آموزش های دانش آموزان و دانشجویان به صورت مجازی ادامه پیدا کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =