۵ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۱۹
کد خبرنگار: 1162
کد خبر: 83726315
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۰۵ درصد اعتبارات هزینه‌ای کردستان محقق شد

سنندج - ایرنا - رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کردستان گفت: ۱۰۵ درصد از اعتبارات هزینه‌ای این استان از محل اعتبارات بودجه ۹۸ تحقق یافت.

بهرام نصرالهی زاده روز سه شنبه در جلسه ویدیو کنفرانس با فرمانداران شهرستان‌های تابعه کردستان که با حضور استاندار و معاونان وی برگزار شد، اظهار داشت: این اعتبارات در راستای پرداخت حقوق و مزایای پرسنل دستگاه‌های اجرایی هزینه شده و علاوه بر آن افزایش ۵۰ درصدی نیز به حقوق آنان در اسفند ماه نیز اعمال شده است.

وی اضافه کرد: این افزایش نیازمند حدود ۲۵۰ میلیارد ریال اعتبار بود که علی رغم تمامی محدودیت‌های اعتباری محقق و به حساب پرسنل دولتی استان پرداخت شده است.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان اضافه کرد: پرداخت حقوق و مزایا به پرسنل یکی از نیازهای اساسی ارایه خدمات دستگاه‌های اجرایی و خدماتی به مردم است چراکه وقتی کارکنان حقوق خود را سر وقت دریافت کنند انگیزه‌ای مضاعف برای خدمت رسانی به مردم پیدا می‌کنند.

نصرالهی زاده با اشاره به افزایش اعتبارات استان از بودجه سال ۹۹ نیز گفت: این افزایش قابل توجه بوده و برنامه این سازمان تزریق اعتبارات به طرح‌های عمرانی نیمه تمام است.

وی با بیان اینکه در ۴۰ سال گذشته تمام انرژی دولت‌ها صرف ایجاد زیر ساخت‌ها شده است افزود: اما هم اکنون مشاهده می‌شود که تامین زیرساخت‌ها موجب توسعه نمی‌شود بلکه زمینه حضور سرمایه گذاران را در آن محل فراهم می کند که این استان در این زمینه موفق نبوده است.

وی یادآور شد: انتظار می رود دستگاه های اجرایی در سال جاری بخشی از توان خود را به سمت ایجاد اشتغال و تولید و جذب سرمایه‌های بخش خصوصی سوق دهند و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی نیز در این راستا طبق تاکیدات رهبر معظم انقلاب آماده کمک به دستگاه‌ها است.

استان کردستان دارای ۱۰ شهرستان، ۳۲ شهر، ۳۱ بخش، ۸۶ دهستان، یک هزار و ۷۰۰ روستای دارای سکنه است و بر اساس سرشماری نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵ دارای یک میلیون و ۶۰۳ هزار و ۱۱ نفر جمعیت است که ۷۰ درصد از این افراد در شهرها و ۳۰ درصد نیز در روستاها ساکن هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =